Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Kolejny tydzień niemiecki indeks znajduje się dokładnie na tych samych poziomach, co sprawia, że przegląd rynku mógłby wyglądać identycznie w ten sam sposób. Żeby nie robić jednak kopiuj-wklej, warto zwrócić uwagę na coś “nowego”. Tą nową rzeczą w tym przypadku może być być rynek opcyjny, który podczas piątkowej sesji wygasł – jako, że był to trzeci piątek miesiąca. W tym momencie wypadałoby już obserwować grudniowy wolumen rozkładanych kontraktów. Ciekawe, że już we wrześniu zainteresowanie poziomem 11 tysięcy punktów było tak duże, a dalsze miesiące tylko dokładały zleceń w to miejsce.

Nie jest to jednak kluczowy poziom, ponieważ według mojego spojrzenia na ten rynek, wiele innych poziomów ma już wystarczający wolumen rozkładu opcji, aby móc się takimi poziomami zainteresować. Mowa o strefie 13.000, 12.600 czy 12.200 i 12.000 punktów. Sytuacja tam może być dynamiczna, jeśli chodzi o ewentualną roszadę w ciągu najbliższych sesji, jednak z tego choćby powodu widać, czemu inwestorzy tak bardzo oczekują spadków. Czy coś to znaczy? Nie. Ma się to z całą pewnością nijak do samego rynku, ale warto mieć to na uwadze.

Tradecom
WYKRES DAX H1 18.11.2019
DAX H1 18.11.2019

Co do aktualnego spojrzenia nadal czekamy. Rynek ponownie jest na środku konsolidacji, zero sygnałów intraday, które warte byłby rozważenia, zero sygnałów typu swing. Ogólnie rzecz ujmując – trzeba wyczekać na sesji na coś właściwego, ponieważ póki co szansę na wzrosty są dokładnie takie same jak na spadki a sztuka nie polega na tym, aby napisać cokolwiek. Tym samym – czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 15.11
R3 = 13.397
R2 = 13.337
R1 = 13.287
P.P = 13.228
S1 = 13.178
S2 = 13.118
S3 = 13.068

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here