Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek schodzi testując okolice S1 podczas wczorajszej sesji
  • Niewiele zatem zmienia się w ogólnym kontekście rynku
  • Ten sam ruch oczekiwany na dalszej sesji handlowej

Kontrakty pod zakresem PK – te nadal w tym samym miejscu

Czwartkowa sesja handlowa rozpoczyna się właśnie od tego, że rynek znów zmierza w kierunku punktu kierunkowego dnia. Aby nie fiksować się na pozycje długie – nie zmieniłem nadal jego układu, aby zajmować je dopiero po tym, jak rynek udowodni, że znów popyt jest przy sterach. Innymi słowy – wykorzystuję funkcję PK (ochrona kapitału) jaką jest obrona przed złudnym nastawieniem na rynku.

Póki PK nie będzie przełamane mocniejsze longi wchodzić nie mają prawa. Tzw. owszem, jesteśmy w tendencyjnym wzroście – co do tego nie ma wątpliwości, ale po co szukać longa teraz, kiedy rynek ostatnie sesje cofał, kiedy szansa na ew. pogłębienia spadków jest duża? Lepiej poczekać na wyłamanie PK, na ustabilizowanie kursu – ew. sam re-test i dołączenie do ruchu wzrostowego po owym potwierdzeniu, że rynek w ogóle ma zamiar ruszyć dalej.

W przypadku wyłamania S1 – short może otworzyć sobie drogę do dalszych spadków, w tym z celem do zakresu 15.300 – 15.260 pkt. I to na tyle jeśli chodzi o dzisiejszą sesję. Powodzenia.

wykres DAX H1 27.05.2021
DAX H1 27.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 27.05
R3 = 15.718
R2 = 15.632
R1 = 15.548
PK = 15.468
S1 = 15.385
S2 = 15.299
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here