Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks ponownie wracają do zakres 13.900 pkt
  • Rynek zdaje się nadal bronić przed spadkiem
  • Kiedy coś w obecnym układzie się zmieni?

Rynek nadal ciągnie do najbardziej zagęszczonej strefy

Nadzieja na to, że w końcu coś się zmieni – umiera ostatnia. Ta całkiem serio jednak podchodząc do tematu, wczorajsza sesja zdecydowanie zaskoczyła intensywnością odbicia i parcia do zakresu 13.900 pkt. PK zostało wyłamane w ledwie chwilę więc tutaj od razu dostaliśmy informację zwrotną od rynku: nie kolego, my tam tylko na chwilę zeszliśmy. No cóż, ważne, że zmienność jest na odpowiednim poziomie.

wykres DAX profil vol 27.01.2021
DAX profil vol 27.01.2021

W ciągu ostatniego miesiąca najbardziej obleganą strefą jeśli chodzi o obrót jest zakres 13.880 punktów. To właśnie tam znajduje się point of control (POC) jeśli posłużyć się zagadnieniem z rynku wolumenowego. Pom Po raz kolejny zakres niskiego obrotu był testowany “luki wolumenowej” i rynek powrócił do najbardziej chyba newralgicznej strefy.

wykres DAX H1 27.01.2021
DAX H1 27.01.2021

PK dla dzisiejszej sesji są po stronie pozycji długich, ze względu na szybki powrót, choć patrząc po wczorajszej sesji nie fiksowałbym się tak bardzo na sesje jednego kierunku. Generalnie pozycje długie będą zasadne na zakresie PK i nieco niższej strefie – średniej widocznej na załączonym wykresie, jednak ich przełamanie negować będzie potencjał podejścia. Dla mnie najbardziej istotnym będzie czy rynek po09:00 utrzyma te zakresy. Wydaje się, że jest na to spora szansa dlatego też szacunek co do osiągnięcia R2 i wybicia tego zakresu podczas dzisiejszej sesji nasuwa się sam.

Dzisiejsze poziomy PK*: 27.01
R3 = 13.973
R2 = 13.919
R1 = 13.865
PK = 13.815
S1 = 13.762
S2 = 13.712
S3 = 13.657

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here