Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Kontrakty na DAX przyatakowały w końcu zakres dziennego R1
  • Wcześniej rynek pikował do S1 – ze skutkiem szybkiego wybrania
  • Obecnie kontrakty mają taki sam plan do wypełnienia

Rynek nie zmienia założeń – nadal oczekuje się podejścia

Podobnie jak podczas wczorajszej sesji handlowej rynek niemieckiego indeksu oscyluje na tych samych poziomach – z czego oczekuje się praktycznie tych samych rozwiązań dla sesji. Co prawda zejście do S1 nie do końca było brane pod uwagę, jednak jak widać rynek rynek wybronił się z szybkiego zejścia równie szybko, co się tam znalazł.

Na ten moment schemat handlu jest dokładnie taki sam. Wyczekanie zejścia do rejonów PK (15.600 – 15.580 punktów), wyczekanie reakcji na wyhamowanie rynku (potwierdzenie utrzymania struktury) i wybranie indeksu do zakresu R1 lub nieco wyższej strefy. Jak dla mnie mogą dziś być w stanie dojść nawet do zakresu 15.720 punktów.

Sytuacja ulegnie zmianie według mnie dopiero po włamaniu S1 dziennego. Na to jednak na ten moment przynajmniej się nie znaosi.

wykres DAX H1 06.07.2021
DAX H1 06.07.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 06.07
R3 = 15.816
R2 = 15.735
R1 = 15.657
PK = 15.580
S1 = 15.505
S2 = 15.426
S3 = 15.350

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt brytyjski – gdzie najlepiej wymienić?
Następny artykułWtorkowe kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 6 lipca 2021 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here