Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks szturmują coraz to wyższe zakresy
  • Obecnie z wykresu H4 wybiliśmy ostatni szczyt – oczekujemy na wyklarowanie dalszego ruchu
  • W tym momencie patrząc przez pryzmat intraday PK na poziomie 14.105 pkt

Niemiecki indeks utrzymuje sekwencję wzrostową

Nie ulega wątpliwości, iż w ostatnim czasie niemiecki rynek cały czas podtrzymuje sekwencję wzrostową. Z wykresu H1 widać, iż ta nie była dotychczas negowana ani na chwilę, a średnia krocząca goni wykres aktualnie w przedziale 14.025 punktów. Póki co nadal brak ewidentnych sygnałów pro-spadkowych – dlatego też kolejna sesja intraday może mieć potencjał wzrostowy.

WYKRES DAX H1 08.02.2021
DAX H1 08.02.2021

Oczywiście nikt nie lubi handlować czy nastawiać się nadal na wzrosty w momencie, gdy rynek jest tak wysoko, jednak szukanie pozycji krótkiej, bez wyraźnego wyklarowania sytuacji – jest zwyczajnym łapaniem szczytu, a jak pisałem wcześniej – rynek dotychczas wyciągał każde, najmniejsze cofnięcie. Szukanie wejścia zasadnego w shorta mogłoby mieć miejsce, gdyby rynek wybił zakres nawet nie tyle PK, jak S1, wybił dołki i potwierdził re-testem ich, iż wolumen wskazuje na cash-out system.

Z uwagi na poniedziałkową sesje jednak czekamy na wskazanie kolejnych zagrań. Utrzymanie się powyżej S1 = próba ataku 14.260 pkt. Wyłamanie = cofnięcie w kolejnych sesjach do zakresu 13.975 – 13.900.

Dzisiejsze poziomy PK*: 08.02
R3 = 14.297
R2 = 14.230
R1 = 14.164
PK = 14.105
S1 = 14.040
S2 = 13.975
S3 = 13.908

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here