Naga MarketsStrategia PSV: Wypełniona projekcja na DAX. Indeks podejmuje ostatecznie squeezeStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX wypełnia projekcje z ostatniego spotkania dotyczącego niemieckiego rynku
  • Czas na krótki odpoczynek od dalszych projekcji 
  • Skupianie się na handlu intraday

DAX dociera do 11.250 punktów, magiczny poziom strzelony

Trzeba było poczekać 3 tygodnie, jednak finalnie jest – projekcja wypełniona. Gdyby nie czas, który mnie o poranku goni to zrobiłbym małe podsumowanie. Zrobimy je jednak podczas kolejnego spotkania dotyczącego niemieckiego indeksu. W każdym razie zabawne, że nosem wyczuć szło wyciskanie na dzień przed. Osobiście spodziewałem się, że rynek zrobi to już dzień wcześniej, czyli z przedwczorajszej na wczorajszą sesję. Zrobione to zostało jednak z wczorajszej na dzisiejszą sesję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bez znaczenia jednak – doszło do ściśnięcia grdyki tych, którzy od jakiegoś czasu kisili pozycje krótkie z nadzieją, że indeks jednak odwiedzi poziomy 8-7 tysięcy punktów. Wiele razy pytany o to, czy rynek nie powinien spadać odpowiadałem prosto, że gram to co widzę (strukturę) a nie to co chcę zobaczyć (słaba gospodarka = spadek na rynkach?). Teraz czas na odpoczynek paru dni od projekcyjnego podejście, aby nabrać ponownie dystansu.

Zobacz także: Biznes Tok: Polaryzacja poglądów, czyli błąd powszechny inwestorów

Teraz skupiać się będę stricte na podejściu intraday i tylko to mnie teraz interesuje. A na dzisiejszą sesję będąc już w temacie – oczekuję dziś raczej będąc z boku – czy rynek będzie podtrzymywał sekwencję czy dojdzie w ciągu najbliższych dni do wyładowania sentymentu. Póki co rzecz jasna wszystko jest w longach nadal i będzie, póki nie dojdzie do upłynniania strefy. Wątpię jednak aby dziś takowa się pojawiła, chociaż co ja tam wiem.

wykres DAX H1 30.04.2020
DAX H1 30.04.2020

Jedno jest jednak jasne – wyciąganie nadal pojawić się może. DAX jednak jest relatywnie wysoko już, zwłaszcza z perspektywy oceny indeksu przez pryzmat sesji intra. Więc dla mnie pozycje długie tylko i wyłącznie w miejscach o niskim poziome stopa, tak, aby nie okazało się, że branie na szczycie odebrało 30 czy 50 punktów, bo byłoby to bez sensu. Celem na dziś strzelenie 11.380 punktów i możliwy pullback z tego rejonu. Dołączenie do longów byłoby idealne po korekcie chociaż do dzisiejszego R1, jednak wyciskanie ma to do siebie, że korekty są często mega płaskie, dlatego warto dziś narzucić EMA20 na wykres i jechać z tematem po drobnej korekcie i ponownym wyjściu wykresu powyżej średniej.

 

Dzisiejsze poziomy PK: 30.04
R3 = 11.380
R2 = 11.280
R1 = 11.195
P.P = 11.100
S1 = 11.020
S2 = 10.925
S3 = 10.840

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here