Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja handlowa na DAX była zgodna co do podstawowych założeń porannej analizy, w której wskazywałem, że ruch do góry powinien być formalnością – choć zasięg mimo, że i tak był relatywnie szeroki – został przekroczony. Analiza obejmowała wzrost na poziomie blisko 120-130 punktów, natomiast finalnie, ruch wzrostowy kontynuacji swinga (o którym nie wahałem się przypominać) sięgnął blisko 180 punktów.

WYKRES DAX M5 20.03.2019
DAX M5 20.03.2019

Z wczorajszej sesji jednym z ciekawszych setupów, był opublikowany na prowadzonej przeze mnie grupie – Trading Club Szczecin, sygnał sell wynikający z klasycznego sygnału strategii. Założenie sięgało wyhamowania tendencji wzrostowej – czyli dla wielu nie do pomyślenia – wejście w pozycje short mimo ustanowionego i tak przestrzeganego trendu wzrostowego. Wyhamowanie wzrostów widoczne było nie tylko po samym wolumenie – co pierwsze przychodzi na myśl mówiąc o “wyhamowaniu”, ale również tendencja ta widoczna była “gołym okiem” – czyli po strukturze budującej się korekty.

wykres DAX M1 19.03.2019
DAX M1 19.03.2019

Jak widać wyłamanie poziomu faktycznie się zdarzyło, co dobitnie przedstawione jest na poniższym wykresie. Wejście miało być co prawda na 20 – 30 punktów, jednak pozwoliłem sobie inaczej rozegrać scenariusz, ze względu czysto technicznego – pozycje zamknięte wcześniej zarobiły na tyle, aby móc zostawić pozycję na dłużej i w razie wyłamania pozycji SL pokryłyby stratę. Tak jednak się nie stało – i pozycja ostatnia zarobiła najwięcej, bo ponad 70 punktów. Ryzyko w tym wypadku się opłaciło.

wykres DAX M1 19.03.2019
DAX M1 19.03.2019
Wejście DAX
Wejście DAX

Podczas wczorajszej sesji to było jedno z ciekawszych rozegrań w rozumieniu rynkowym, nie osobistym, ponieważ struktura rynkowa wysyłała tak klarowny sygnał, że w pewnym momencie można było zastanawiać się, czy nie dojdzie do sztucznie budowanego sentymentu, aby dalej wyciągnąć rynek (zbudować bull-trap). Jednak nie przedłużając zapraszam do dzisiejszego scenariusza na rynek DAX.

DAX intraday

Od dzisiejszej sesji oczekuje się ochłodzenia sentymentu. Przyznam szczerze, że dzisiejszy scenariusz nie będzie czysto techniczny a bardziej w stylu “gdybym był znaczącym graczem, to..”, czyli co może myśleć w tym momencie większy gracz. Jeśli rozpoznałem w dniu wczorajszym moment wyhamowania wzrostów, widziało to więcej osób – jednak pytanie brzmi jak wiele z nich będzie w stanie myśleć w sposób kontynuacji tych spadków, a ilu widzieć będzie teraz luki na wykresie bądź większy spadek i myśleć będzie o dołączeniu do long na zasadzie recovery dla wykresu.

Tak czy inaczej – jeśli miałbym handlować jak instytucjonalny, pierwszy wykonany ruch byłby ku górze budując pozytywny sentyment początku sesji – oraz docierając do poziomów 11.750/765 oraz spychaj wykres ile się da na zasadzie ‘kamień w studnie’. Poziomem docelowym dla pozycji krótkich byłaby strefa 11.690/11.640 i właśnie tam podążałbym z wykresem.

WYKRES DAX M5 20.03.2019
DAX M5 20.03.2019

Tak długo, jak długo dzienny pivot nie zostanie wybity – tak długo ten właśnie scenariusz jest w grze. Dopiero po jego przełamaniu świadczyć to będzie o tym, że zbyt dużo zleceń nadal trzyma rynek, lub niewysterczające poziomy wczoraj zostały osiągnięte dla choć częściowej realizacji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 20.03
R3 = 12.105
R2 = 11.930
R1 = 11.846
P.P = 11.756
S1 = 11.672
S2 = 11.581
S3 = 11.407

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWspółpracowniczka braci Winklevoss: stablecoiny to przyszłość
Następny artykułFED zaskoczy rynki, a kurs dolara (USD) wzrośnie?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here