Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja handlowa na niemieckim rynku odbyła się bez większych problemów jeśli chodzi o handel w oparciu o strategię PSV. Ruch – przynajmniej w pierwszych godzinach handlu obył się idealnie tak, jak opisywałem to w porannej analizie, a co za tym idzie – udało się dosyć szybko zakończyć dzień. A opisywane było oczekiwanie, że istotną strefa dla możliwości wygenerowani impulsu wzrostowego jest poziom 12.005 – skąd wykres faktycznie wyszedł kolejnych 50 punktów wyżej. Niestety, finalnie poziom docelowy – tj. 12.075 osiągnięty został dopiero podczas dzisiejszego poranka.

wykres DAX M1 15.04.2019
DAX M1 15.04.2019

Niemniej jednak było podczas wczorajszej sesji wiele okazji ku temu, aby złapać pozycje długie. Kilka z nich opisywałem podczas wpisów na Twitterze – kiedy pisałem również o tym, jak wpis o wejściu live pojawił się na grupie Trading Club Szczecin – czat Telegram.

Prócz wyżej opisanych elementów nic poza tym ciekawego wczorajsza sesja handlowa nie wniosła – dlatego też zaproszę od razy nie przedłużając do dzisiejszego przeglądu indeksu.

DAX intraday

Nim przejdę do analizy dzisiejszej sesji warto przypomnieć ostatnia analizę niemieckiego indeksu – kiedy podczas webinaru wspomniałem o strefie 12.150. Jak dla mnie jest to nadal aktywna i nadal ważna strefa, która jeśli spadek ma się faktycznie odbyć – powinna zostać osiągnięta w miarę szybko. Głównie ze względu na pozycje, które w tych przedziałach cenowych są do aktywowania. I tym akcentem właśnie wkraczamy na dzisiejszy pogląd.

Na dziś oczekuje się wkroczenie w strefę 12.145 – 12.175 – ponieważ warto dodać, że poziomy pozycji nie są szacowane i przyrównywane do pełnych poziomów a nie stref pomiędzy – więc trzeba brać namiar na to, że wokoło może być finalnie więcej opcji, niż na samym oznaczonym poziomie “pełnego poziomu”. Następnie, po osiągnięciu tej strefy – gdybym miał szansę – zrzuciłbym wykres ponownie w okolice 12.000 punktów – a kolejny dni byłyby sesjami “kamień w studnię”.

WYKRES DAX M5 16.04.2019
DAX M5 16.04.2019

Jedynym pytaniem w tym wszystkim jest pytanie dotyczące tego – ilu inwestorów uziemionych jest w pozycjach krótkich i jak szybko załapią, że nie ma już innej drogi niż ku górze. Dotąd – dopóki nadal wykres będzie raz po raz zapełniany chętnymi na sprzedaż, tak długo eldorado wzrostowe będzie trwać i co więcej – będzie coraz szybciej osiągane.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 16.04
R3 = 12.148
R2 = 12.093
R1 = 12.069
P.P = 12.037
S1 = 12.013
S2 = 11.982
S3 = 11.926

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here