Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Poniedziałkowa sesja – jak na początek tygodnia przystało – nie zaskoczyła niczym szczególnym. Dzień bardziej konsolidacyjny, mimo przemówienia Mario Draghiego, od którego oczekiwało się w czasie konferencji nieco większej zmienności – doświadczyliśmy jedynie dwie spadkowe świecie M5 wykonujące “robotę” już do końca sesji.

DAX – M5, przegląd sesji

Również z tego powodu (zmniejszonych zasięgów w dniu wczorajszym) dzisiejsze poziomy pivotów są w bliższej odległości i warto zwrócić na to uwagę podczas handlu w oparciu o strategię z nimi związaną. Jeśli dzisiejszy ruch okaże się większy, może się wówczas okazać, że poziomy S2/R2 niekoniecznie muszą być ostatnimi poziomami, na których wykres dziś się zatrzyma.

Dax Intraday

Dziś rozpoczynamy sesję prawie 100 punktów poniżej piątkowego zamknięcia rynków, czyli w okolicach poziomu 12.335. Z perspektywy M15 po raz pierwszy od 5 sesji wstecz wygenerował się krótkoterminowy sygnał sell z celami 12.280 oraz 12.215. Licząc od średniego zakresu ruchu ceny pomiędzy godziną 08:00 a 08:15 (12.339) stanowi to 59 pkt na TP1 na celu, oraz 124 punkty na TP2, a więc drugim celu short intraday. Z kolei z górnych poziomów (jeśli wykres dotrze wpierw na górne poziomy) dobrym poziomem do szukania pozycji krótkich może okazać się poziom 12.370 takimi samymi celami dla poz. krótkich.

Najważniejszą godziną dla rozpoczęcia handlu intraday jest jednak godzina 9:00 i wejście właściwego rynku – dlatego na chwilę obecną trudno przewidzieć, czy tendencja z rana się utrzyma i czy zobaczymy dziś pierwszą znaczącą obniżkę od kilku sesji wstecz. Jeśli traderzy z Frankfurtu zdecydują jednak inaczej i przed jutrzejszym wolnym dla niemieckiego indeksu będą chcieli pchać wykres najwyżej jak się da – wówczas maksymalny zasięg dla dzisiejszej sesji szacuję w okolicach dzisiejszego poziomu R2. Aby optymalnie rozegrać taki scenariusz najlepiej, aby przed godziną 09:00 doszło do korekty w okolice poziomu 12.307 / 12.300. Następnie – po ówczesnym sygnale (wolumen / formacja) będę zbierał pozycje długie z celami TP1 – 12.380 (+80), oraz TP2 – 12.420 (+120).

Uwaga! Dzisiejszy poziom 12.300 jest ostatnim bastionem obronnym dla ewentualnych pozycji długich. Jeśli dziś poziom ten zostanie przełamany, wówczas będę szczególnie uważał z dalszymi pozycjami długimi, chyba, że wykres nabije poziom po czym klasycznie dla fakeout – szybko wróci powyżej niego. Dziś trzeba zwrócić uwagę, że w kalendarzu praktycznie nie ma danych makro – a co za tym idzie – wykres zdany jest tylko na ruch wynikający z klasycznego handlu.

Co na to Ameryka?

Warto zatrzymać się na chwilę i zerknąć również na amerykańskie wskaźniki dotyczące szacowania prawdopodobieństwa ruchu na podstawie wyceny opcji przez large speculators. Index SKEW, bo o nim mowa znajduje się obecnie na najniższym poziomie w tym miesiącu, oraz jednym z niższych w perspektywie ostatnich dwóch miesięcy. Co to może oznaczać? Apetyt na ryzyko amerykańskich spekulantów spada – a co za tym idzie, zmienność na rynkach spada. Biorąc pod uwagę panujący trend wzrostowy, nie będzie niczym szczególnym podbicie dziś wykresu i gwałtowniejszy ruch w dół o jakieś 50 / 100 punktów.

SKEW INDEX

Warto pamiętać, że to prawdopodobieństwo szacowane na podstawie ostatnich odczytów indeksu oraz faktu, że tyczy on bardziej rynku amerykańskiego. Jednak – jak wiadomo i zresztą jak wyraźnie w ciągu ostatnich sesji widać, europejskie indeksy szczególnie mocno po godzinie 15:30 podążają za tym, co robią chłopaki zza oceanu.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 25.09
R3 = 12.492
R2 = 12.421
R1 = 12.377
P.P = 12.351
S1 = 12.307
S2 = 12.280
S3 = 12.210

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here