Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX przesuwa się ponownie pod górne ograniczenia ruchu
  • Negacji obecnej strefy jednak jeszcze nie ma – brak potwierdzenia
  • Czwartkowa sesja może wyjaśnić dalszy ruch indeksu

Kontrakty na DAX ponownie przy zakresie 12.600

Moim zdaniem obecnie to co widzimy na kontraktach na niemiecki indeks to przede wszystkim oczekiwanie na to czy i w jaki sposób uaktywni się strona popytowa. Wczorajszy przedział 12.500 – 12.580/90 pkt to zakres, w którym indeks miał idealną szansę na re-akumulację i dalsze podejścia – które częściowo zostały wykonane na nocnej sesji. Nie do końca jednak mam w zwyczaju ufać azjatyckiemu podejściu, dlatego oczekiwać będę dziś jakieś potwierdzenia ze strony europejskiej sesji.

wykres DAX H1 09.07.2020
DAX H1 09.07.2020

Punktem kierunkowym dnia dla mnie jest dziś zakres 12.540 punktów (zaokrąglając już), do którego rynek przed godziną 09:00 może jeszcze dotrzeć na re-test. Oznaczałoby to zejście do ruchu przed wejściem rynków azjatyckich, gdzie test tego zakresu u trzymanie PK dałoby wymowny sygnał zakupowy. Myślę, że nie głupim byłoby podejście indeksu do zakresu 12.700 – 12.760 podczas kolejnych sesji, dlatego póki utrzymywane są dolne ograniczenia świadczące o utrzymaniu takiego schematu handlu – nadal szukać będę okazji do dołączenia do ruchu.

Wczorajsze wybicie PK chwilowo faktycznie świadczyło o możliwości głębszego zejścia, jednak po 09:00 rynek wrócił, co pokazuje tylko, że jest to nadal istotna godzina mimo już wcześniejszego ruchu indeksu. W przypadku zaś, gdyby indeks nie chciał ewidentnie schodzić do PK, warto będzie szukać sygnałów zakupowych w okolicach dziennego R1, jednak obarczone to może być nieco większym ryzykiem nagłego cofnięcia.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 09.07
R3 = 12.800
R2 = 12.700
R1 = 12.616
P.K = 12.540
S1 = 12.450
S2 = 12.360
S3 = 12.280

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here