Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Stop hunting został potwierdzony dojściem do strefy wyładowania i reakcją
  • W tym momencie DAX cofa ponownie do zakresu S1
  • Punkty kierunkowe nadal pozostają bez zmian na piątkową sesję

DAX wykonuje scenariusz spadkowy, obecnie S1 nadal trzyma

DAX podczas wczorajszej sesji miał dwa setupy możliwe do realizacji, które wskazywało na jedno: spadek indeksu po wcześniejszym podbiciu dającym szansę na wybicie się w owe shorty. Rynek wykorzystał scenariusz “niebieski” (nie numerowałem ich niestety) więc zejście było całkiem ciekawym rozwiązaniem.

wykres DAX H1 10.12.2020
DAX H1 10.12.2020
WYKRES DAX H1 11.12.2020
DAX H1 11.12.2020

Dziś PK pozostają takie same – niewielka zmiana na indeksie + setup wygląda dość podobnie z tą uwagą, że choć wczoraj u mnie longi nie za bardzo wchodziły w grę, tak dziś spodziewam się raczej wykorzystania podbicia. Generalnie w dłuższym TFie oczekuję zejścia indeksu do 13.000 – 12.750 jednak jeszcze intraday’owo, szanse na podbicie ale z niższymi szczytami są dość duże i pod to dziś będę grał.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 11.12
R3 = 13.426
R2 = 13.380
R1 = 13.337
PK = 13.297
S1 = 13.257
S2 = 13.215
S3 = 13.170

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here