Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Wczorajsza sesja przebiegła praktycznie bez większych zaskoczeń
  • Rynek przetestował dwa razy PK, dwa razy dając szansę na short
  • Zejścia jednak były relatywnie płaskie

DAX atakuje zakres PK – czas na odbicie?

Wczorajsza sesja handlowa pokazała, że rynek faktycznie nie był w stanie odbić ponad miarę, czyli ponad wyznaczoną strefę oddzielającą możliwość dalszych spadków od systemu “dobra, zawracamy”. Dwukrotnie wczoraj dało się faktycznie skorzystać z tego, że testowanie PK skończyło się fiaskiem dla obozu byków – schodząc później kilkaset punktów niżej.

Na dzień dzisiejszy jednak nie uważam, aby plan był tak łatwy jak wczoraj – istnieje ryzyko na wyłamanie zakresu PK. Świadczy o tym przede wszystkim utrzymywanie się stale w tym samym zakresie – dlatego dziś warto będzie ostrożniej podejść do shortów i poczekać aż wyklaruje się sytuacja. Wyłamanie PK = cel na 15.385 punktów. Utrzymanie PK = 15.130.

wykres DAX H1 21.07.2021
DAX H1 21.07.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 21.07
R3 = 15.614
R2 = 15.499
R1 = 15.390
PK = 15.280
S1 = 15.167
S2 = 15.057
S3 = 14.950

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here