Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX podczas wczorajszej sesji osiąga targety docelowe o wiele szybciej, niż oczekiwałem
  • Rynek nastawiony był jednak na jednorazowy strzał – czy nie był to stop hunt?
  • Jeśli rynek faktycznie wykonał typowe wyładowanie, można będzie liczyć dziś na cofnięcie

DAX generuje szybkie podbicie, czy aby nie za szybkie?

Niemiecki indeks podczas wczorajszej sesji osiągnął target zbyt szybko, aby można to było rozegrać. Według mnie, patrząc na to z lekka z boku – ponieważ nie byłem w tym rejdzie – wygląda mi to bardziej na stop hunt, aniżeli na jakieś racjonalne wybicie i utrzymanie struktury wzrostowej. Dziś będę oczekiwał potwierdzenia lub negacji tego wczorajszego poruszenia na wykresie.

wykres DAX H1 10.12.2020
DAX H1 10.12.2020

Rynek według mnie rynek ma potencjał na cofnięcie notowań, dokładnie jak to zostało rozrysowane powyżej. Jednak by to rozegrać jeden ze dwóch scenariuszy musi być powtórzony: albo wygenerowanie podbicia pod zakres 13.380 i utrzymanie lokalnego oporu, albo zejście do PK, odbicie pod R1 i utrzymywanie tego zakres (-+20 pkt). Wtedy dopiero jeden z nich może dać sygnalną na rozegranie zejścia pod 13.250/220 pkt.

PK są dokładnie takie jak wczoraj – akurat w tej kwestii rynek niewiele zmienił na wykresie. To oznacza, że niewiele pozostawia rynek do zmian. Negacją spadków będzie dla mnie wyłamywanie górnego ograniczenia, które w tym scenariuszu powinno być utrzymywane, jeśli rynek chce potwierdzić tę zależność.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 10.12
R3 = 13.426
R2 = 13.380
R1 = 13.337
PK = 13.297
S1 = 13.257
S2 = 13.215
S3 = 13.170

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here