Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX spadają po godzinie 19:00 
  • Końcówka sesji broni jednak zakres dołków
  • Obecnie indeks z najważniejszym wsparciem dnia na 13.890 pkt

PK na DAX bez zmian – rynek walczy o poziomy

Podczas wczorajszej sesji zdecydowanie wiele się dział. Od podejścia po górne ograniczenia, po ponowne zejście indeksu do zakresu S1. Końcówka sesji, czyli zejście i wybronienie przypominało walkę o wszystko albo nic. W tym momencie widzimy, że rynek ponownie podbija do zakresu 13.960 pkt (na godz. 06:00) i wszystko wskazuje na to, że znów będzie walczyć z zakresem PK – R1 podczas dzisiejszej, piątkowej sesji.

WYKRES DAX H1 05.03.2021
DAX H1 05.03.2021

Całość układu na niemieckim indeksie wskazuje na nic innego, jak zwyczajną powtórkę z rozrywki, jaką może nam dziś indeks zafundować. Generalnie spodziewałbym się dokładnie tego samego. Mam przez to na myśli, że rynek znów może podejść do wspominanego już R1 i znów szukać w tych okolicach zawrotki. Dobrze będzie dziś obserwować zatem sma 55 na wykresie H1 jako cenę uśrednioną i reakcję wykresu na nią – oraz sam zakres R1, jeśli średnia krocząca nie wystarczy na utrzymanie strefy.

We wczorajszym PSV opisany był schemat handlu typu swing, który nadal jest aktywny – póki nie dojdzie do ewidentnej negacji. strefy. Póki co jednak wszystko wskazuje na to, że rynek może podtrzymywać ten zakres.

Dzisiejsze poziomy PK*: 05.03
R3 = 14.303
R2 = 14.202
R1 = 14.101
PK = 13.997
S1 = 13.893
S2 = 13.784
S3 = 13.677

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSelvita wejdzie w skład indeksu mWIG40
Następny artykułDolar amerykański wkracza w strefę docelową. USD/PLN notowane po 3,81 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here