Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Podczas środowej sesji rynek pokazuje utrzymanie pełnego zakresu 15k
  • Dziś, w czwartek jest szansa na dalsze podejście wzrostowe
  • Wcześniej jednak rynek musi wyłamać zakres wieczornych szczytów

Oczekiwania na dalsze podejście do 15.200 pkt

Podczas czwartkowej sesji handlowej wyjaśnia się – przynajmniej do momentu pisania analizy przed godziną 06:00 – że rynek nadal chce bronić zakresu 15 tysięcy punktów. Podbicie do zakresu 15.210 – 15.220 daje automatycznie wskazówkę, że indeks nie jest wcale taki słaby na jaki wygląda.

Ważna jest w tym momencie perspektywa. Zwróćcie uwagę: rynek na początku maja rozpoczął dość intensywny spadek – następnie wyhamował w strefie 14.840 pkt i wygenerował silną kontrę do tego ruchu. W końcu indeks zatrzymał się niemal na szczytach co pokazywało na tamtą chwilę, że popyt zbierał wszystko jak leci. Abstrahując od braku siły na utrzymanie – wyjście ponownie dołem co zainicjowała luka, o której pisałem na szczycie (że może być to pierwszy sygnał pro-spadkowy w w gwoli wycofania się strony popytowej) dało dotychczas zejście, które również było zbierane – tym razem na wyższej strefie.

W tym spojrzeniu można powiedzieć, że widać wybranianie indeksu. Dlatego nadal – mimo akcentów spadkowych w tak zwanym pomiędzy czasie rynek nadal jest w sekwencji wskazującej na chodzenie po najmniejszej linii oporu – ku górze. Stąd też moje zapatrywania nadal na szukanie wejść tam gdzie rynek niejako potwierdza, że szansa na wyg. ruchu wzrostowego ma potencjał. W tym i plan na dziś: wyłamanie szczytów z wieczora = dalsze wzrosty. Dopiero wyłamanie S1 da negację wszystko, co wzrostowe.

wykres DAX H1 13.05.2021
DAX H1 13.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.05
R3 = 15.401
R2 = 15.299
R1 = 15.200
PK = 15.100
S1 = 15.005
S2 = 14.911
S3 = 14.813

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 12 maja 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs dolara USDPLN może wracać do 3,80 PLN w kolejnych sesjach
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here