Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Oscylowanie w ruchu konsolidacyjnym na razie najlepiej wychodzi indeksowi
  • Rynek podczas ostatniej sesji wzbija się powyżej zakresu średniej kroczącej
  • Oznacza to nastawienie pro-wzrostowe dla dalszych sesji w przypadku utrzymania się powyżej

Zakres 13.100 jako wsparcie dla obecnego ruchu

Pierwszy rzut oka na niemiecki indeks z samego rana poniedziałkowej sesji i już widać, że rynek nadal znajduje się w konsolidacji, choć podszedł pod górne ograniczenie zakresu nudnego oscylowania góra-dół. Obecnie PK nie zmieniły się, ponieważ nie ma też sensu przestawiać ich o 2-3 punkty góra-dół, tak by pasowały “bardziej”. Dlatego też pozostają dokładnie w ten sam sposób rozrysowane jak podczas piątkowej sesji handlowej.

Nie można na ten moment powiedzieć wiele odnośnie samego indeksu. Rynek zachowuje się dokładnie tak samo jak w ubiegłym tygodniu, czyli w dalszym ciągu oscyluje wokół tych samych poziomów. Choć jeszcze niedawno można było mówić o szansie na dalsze cofanie – teraz, póki rynek znajduje się powyżej średniej oraz zakresu PK, lepiej szukać szansy na dołączenie do wzrostów.

Jeśli te faktycznie miałby być kontynuowane, zakresem docelowym dla ruchu mógłby być poziom 13.280/320 punktów. Według PK miałoby to oznaczać, że rynek podejdzie pod zakres R3 lub nieco wyżej – ale osobiście wcale by mnie to nie zdziwiło. Rynek jest do tego stopnia jednak skonsolidowany, że z drugiej strony byłby to wyczyn dla samego indeksu i strach się bać co byłoby, gdyby po takim ruchu rynek znów popadłaby w zadyszkę.

wykres DAX H1 23.11.2020
DAX H1 23.11.2020

Na dziś zatem setup jest dość prosty – zbieranie popytu z dolnych ograniczeń i wyjście do zakresów R2/R3.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 23.11
R3 = 13.287
R2 = 13.221
R1 = 13.160
PK = 13.097
S1 = 13.036
S2 = 12.975
S3 = 12.913

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here