Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zmienność indeksu uderzyła podczas wtorkowej sesji handlowej
  • Rynek wyłamał lokalne dołki – jednak nadal wraca odrabiając większość ruchu
  • Dziś z rana oscylujemy na zakresie 13.850 punktów

Rynek nadal walczy – sytuacja szybszego zejścia

Patrząc wczoraj na plan dnia miałem nadzieję, że rynek najpierw podbije pod górne ograniczenia dnia, nim wygeneruje tak mocne spadki głównie dlatego, że potencjał zysku do ryzyka w przypadku szukania wejścia gdzieś przy dolnych ograniczeniach zwyczajnie się nie spinał. Reakcja na średnią sma 55 na wykresie H1 istotnie była – około 45 punktowa, jednak to tyle jeśli chodzi o odbijanie na miejscu docelowym, wskazywanym wczoraj do tego.

WYKRES DAX M1 23.02.2021
DAX M1 23.02.2021

W późniejszych godzinach jak na powyższym wykresie niemieckiego indeksu z perspektywy interwału M1 widać było reakcje dopiero w godzinach przed-południowych, gdzie mieliśmy utworzone s&b volume z późniejszym utrzymaniem bazy dla tego zakresu. Spadek rynku przed wejściem USA rozgrywany był u nas w TR, jednak późniejszego odbicia nie byłem w stanie złapać, ponieważ brakowało mi finalnie potwierdzenia – te pojawiło się już relatywnie wysoko i setup odpuściłem.

wykres DAX H1 24.02.2021
DAX H1 24.02.2021

Na dziś z kolei szacowane może być zejście do zakresu 13.755 i reakcja w tej strefie. Jeśli dołki wczorajsze były faktycznie zebrane i nie odpuszczone pod koniec sesji, to reakcja w tym zakresie może faktycznie się pojawić. Wg. PK znajduje się to w bliskich okolicach zakresu S1, czyli pierwszego dziennego wsparcia intraday. Odbicie nie musi być duże / mocne, ważne aby dało się rozegrać podejście tych 40 – 60 pkt do kolejnego zakresu, jakim jest PK. W przypadku pobudzenia w tych terenach strony popytowej podejście pod R1 jest realne, ale raczej na ten moment nie wyższe.

Dzisiejsze poziomy PK*: 24.02
R3 = 14.023
R2 = 13.963
R1 = 13.904
PK = 13.841
S1 = 13.782
S2 = 13.723
S3 = 13.660

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 23 lutego 2021: EUR/USD, GBP/JPY
Następny artykułKurs dolara wraca pod 3,71 PLN. Rynek amerykańskiej waluty z szansą na 3,73 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here