Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nadbicie szczytu i powrót: rynek nadal w tym samym zakresie
  • Pozycje typu short nadal zasadne, choć po częściowej redukcji
  • Wymuszone zamknięcie może dać kolejny pretekst do zbierania
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dura lex, sed lex – nic na rynku się nie zmieniło

Chociaż samemu trudno mi w to uwierzyć, ale w sumie – całościowo nic się nie zmieniło. TEż chciałbym, aby coś w końcu ruszyło, albo chociaż zostało definitywnie zanegowane, ale nie – rynek nadal robi dokładnie to samo. Niestety to, że szczyt został nadbity spowodowało, że część moich zbieranych z szerokiej siatki pozycji zostało wyrzuconych, została mi 1/3, którą mam zamiar dziś dozbierać znów do pełnej pozycji zab. pozycje ponownie na zakresie 16.088 pkt. Rynek sięgnął mnie dosłownie o kilka pkt.Tymczasem pogłębiliśmy dołek, więc nadal widać, że schemat ostatnich dni jest w grze. Też nie lubię takiej mieszaniny, z jaką przyszło nam się teraz mierzyć, ale nikt z nas nie ma na to wpływu. Ustalam dla siebie prostą zasadę obecnie, której się trzymam: wszystko poniżej zakresu 16.080 pkt jest dla mnie w tym rejonie potwierdzeniem chęci zejścia korekcyjnego z celem 15.920 – 15.820 pkt, a wszystko z kolei poniżej średniej jest do zbierania.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 10.11.2021
DAX H1 10.11.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Cofnięcie w ramach układu korekcyjnego. (podtrzymane)
Cel dla sesji: 15.950 – 15.820 (zrewidowane)
Potwierdzenie stojące za tezą: Nadal podejścia do zakresu podaży ściąga rynek, nadbicie strefy nie jest istotą negacji. (podtrzymane)
Dzisiejsze poziomy PK*: 10.11
R3 = 16.140
R2 = 16.032
R1 = 15.919
PK = 15.820
S1 = 15.716
S2 = 15.605
S3 = 15.503

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 9 listopada 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs dolara w tej samej strefie. USD/PLN oscyluje na zakresie 3,96 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here