Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Wtorkowa sesja nie tylko wypełnia cel z PSV, ale również tygodniowe zakresy
  • W tym momencie trzeba ustalić nowe poziomy zgodnie z ruchem
  • Wydaje się zasadnym sądzić, że celem mogą być wyższe rejony, w tym powrót w okolice ATH
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

“Szalone tempo” wzrostu kontraktów

Wtorkowa sesja była silna, bez dwóch zdań. Podczas wczesnych rozmów na telegramie, bo ok. godziny 09:00 wrzucałem rozciągnięte poziomy na kolejne sesje (oprócz tutejszego psv) gdzie mowa była o zakresie docelowym na tydzień. Wybaczcie jakość, ale usunąłem od siebie i musiałem ponownie pobierać z czatu.wykres DAX H1 07.12.2021
DAX H1 07.12.2021

W każdym razie rynek dotarł do tego zakresu jeszcze za dnia. “Kawał ruchu” jeśli można to w ten sposób nazwać. Teraz nie pozostaje nic innego jak ustalenie dalszego kroku dla indeksu, który to nadal może podtrzymywać zależność pro-wzrostową, póki ewidentnie nie da znać, że ten ruch zostać wykończony. Na ten moment zatem wszystko wskazuje na to, że oprócz oczywistych zakresów PK – celem dla kolejnej fali wzrostu może być zakres 16.170 – 16.260. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że oznacza to powrót do szczytów i zbliżenie do ATH, ale tak to wygląda.

wykres DAX H1 08.12.2021
DAX H1 08.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dlatego też obecnie oczekiwałbym na układ korekcyjny i zejście w rejony 15.600 – 15.560 pkt, aby móc do takiego podejścia w ogóle startować. Sprawa nie inaczej ma się w przypadku handlu intraday, gdzie rynek dobrze, aby zszedł do w/w rejonów aby próbować wyłapać podejście do 15.930 – 15.990 pkt.

wykres DAX H1 08.12.2021 2
DAX H1 08.12.2021 2

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Dalsze podejście wzrostowe, po korekcie.
Cel dla sesji: 15.930 – 15.990 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsza presja wzrostowa, brak negacji.
Dzisiejsze poziomy PK*: 08.12
R3 = 15.996
R2 = 15.869
R1 = 15.735
PK = 15.608
S1 = 15.480
S2 = 15.355
S3 = 15.230

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułBlok po 22 – 7 grudnia 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) przy 4,05 PLN. Rynek odbił i wraca do spadków
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here