Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Piątkowa sesja nie zaskoczyła niczym nowym. Około 80-punktowa konsolidacja zakończyła tydzień pełnego spadków na niemieckim indeksie. W sumie przecena sięgnęła ponad 510 punktów, zamykający finalnie tydzień poniżej strefy 12 tysięcy punktów. Patrząc z perspektywy D1, takie zamknięcie otwiera dalszą drogę do poziomów z marca, kiedy to indeks zaliczył najniższy (dotychczas) punkt w tym roku – 11.704. Następnym wsparciem intra jest dopiero poziom 11.440 i dojście do strefy byłoby powolnym wypełnianiem tworzącego się przez przeszło rok czasu RGR’a na interwale D1. Choć formacja nie do końca klasyczna, to jednak warto mieć na uwadze, że przebieg ceny wyraźnie sugeruje taką możliwość.

DAX – D1

Dax Intraday

Dzisiejsza sesja dla niemieckiego indeksu odbywa się bez danych zarówno ze strony samych Niemiec, jak i całej Strefy Euro, dlatego mając na względzie poniedziałkowe sesje – zmienność w dniu dzisiejszym nie powinna rozpieszczać. Główny handel powinien odbywać się pomiędzy klasycznymi poziomami R1, PV oraz S1, znajdujących na poziomie odpowiednio: 11.991, 11.936 oraz 11.885. Klasycznym podejściem – przejście dzisiejszego poziomu pivota będzie sygnałem dla próby dogrania strefy PV – S1, a więc około 50 punktów, następnie analizując możliwość dalszego zejścia lub obserwacji reakcji popytowej na strefie. Utrzymanie z kolei wykresy ponad poziomem dziennego PV powinno wywołać ruch pod okolice pierwszego oporu intraday, nie mniej.

Poniedziałkowe sesje zwykle nie dają dużo zasięgu oraz możliwości, jednak obecna sytuacja na wykresie jest dosyć ciekawa, z dużą przewagą i naciskiem na pozycje krótkie. Strefa 12.050 / 12.100 jest 50 punktową strefą sekwencji dla układu spadkowego. Oznacza to, że dojście w te okolice powinno wywołać kolejne spadki do wspominanego już poziomu 11.704, przejście zaś krótkoterminowo zaneguje dalsze spadki na rzecz odrabiania zeszłotygodniowych strat na indeksie. Scenariusz na dzisiejszą sesję jest stosunkowo prosty, tymczasem zobaczymy co przeniesie poniedziałkowa sesja i czy coś zmieni z perspektywy tygodniowego handlu.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 10.09
R3 = 12.147
R2 = 12.042
R1 = 11.991
P.P = 11.936
S1 = 11.885
S2 = 11.831
S3 = 11.725

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here