Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek stoi przed momentem rolowania kontraktów
  • Niemiecki indeks wydaje się czekać na trigger do ruchu
  • Na ten moment niewiele można powiedzieć o ruchu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Czekają na rolowanie kontraktów

Dziś dzień, w którym kontrakty będą w końcu rolowane. Generalnie zbiega się to dość ciekawie w czasie, ponieważ dziś przejścia na nową serię a w poniedziałek zaraz dokooptowanie 10 spółek do indeksu. Czy zmieni to coś w obecnym kontekście rynku? W sumie nie sądzę – chyba, że już do końca zgnuśniałem przez tą konsolidację, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać dziś w godzinach popołudniowych.PK uległy dziś niewielkim zmianom. Niemniej nadal rynek nie zmienił nic w ruchu tendencyjnym i nadal korzyść ruchu wzrostowego nad spadkowym jest widoczna. To nie oznacza, że dzisiejsze rolowanie musi wypchać indeks w górę jak resztkę pasty ze zużytej tubki, ale potencjał jest dla mnie większy. Dlatego schemat stale jest ten sam. Zejście do PK -> wybronienie wykresu, wyjście do zakresu R1/15.780 pkt z sl pod 15.595/590.

wykres DAX H1 17.09.2021
DAX H1 17.09.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 17.09
R3 = 15.915
R2 = 15.822
R1 = 15.728
PK = 15.635
S1 = 15.548
S2 = 15.457
S3 = 15.363

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 16 września 2021: EUR/USD, S&P 500
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) w piątek cofa do zakresu 4,57 PLN po testach oporu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here