Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na indeks schodzą do zakresu 12.760 punktów przed 08:00
  • Rynek mimo tendencji spadkowej intraday broni zakresu wsparcia
  • Średnia krocząca nadal wspiera układ spadkowy, zostanie dziś przetestowana?

DAX między wsparciem a oporem

Wczorajsza sesja nie pokazała niczego nadzwyczajnego – co mogłoby diametralnie zmienić lub ewidentnie potwierdzić obecny układ. Fakt faktem, że biorąc pod uwagę kilka ostatnich sesji mamy nadal panującą tendencję spadkową. Rynek przecenił się od szczytu 570 punktów a największa korekta w tym układzie miała ledwie 200 punktów. To świadczy o słabości – którą jednak mam wrażenie trudno mimo wszystko rozegrać.

wykres DAX H1 28.07.2020
DAX H1 28.07.2020

Powyżej punkty kierunkowe na dziś. Jak widać po wykresie jesteśmy między dziennym PK a średnią kroczącą, która jakby nie patrzeć – jest dla nas póki co oporem nie do przełamania. W sumie kilka prób było, jednak każda kończyła się tak jak widać – szybkim zejściem. Patrząc według tendencji na rynek – dziś idealnym scenariuszem byłby test tego zakresu tj. 12.840 i wygenerowanie spadku przekraczającego PK. To dałoby negatywną strukturę dnia, a to z kolei możliwość dalszego zejścia, powiedzmy – do zakresu S1/S2.

Jednak nie handlujemy w idealnych warunkach ani idealnym świecie, więc wszystkiego można się spodziewać. Generalnie to co opisane powyżej ma duże szanse realizacji, a w pre-markecie, po godzinie 11:30/12:00 zaktualizowany plan pojawi się uwzględniając w to wszystko dodatkowo Nasdaq’a.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 29.07
R3 = 12.940
R2 = 12.873
R1 = 12.808
PK = 12.732
S1 = 12.657
S2 = 12.590
S3 = 12.526

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) udaje się utrzymać ponad ważnym poziomem 3,75
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) przy 1,17
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here