Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Nadal brak istotniejszej zmiany jeśli chodzi o niemiecki indeks
  • Rynek nie generuje nic szczególnego – bardziej zawężające się ruchy
  • Zdaje się, że szansa na ruch pod zakres PK/R1 jest dość prawdopodobny

Schemat się zawęża: rynek z potencjałem S1 -> R1

Podczas kolejnej sesji widać, że schemat odgrywany od dwóch sesji już wypełnia się. Tym razem jednak czym bardziej patrzę na indeks w obecnym kontekście, tym bardziej mam wrażenie, że nie tylko nic się nie zmienia, ale i że indeks próbuje uśpić czujność i rozpocząć kontynuację podejścia.

wykres DAX H1 13.01.2021
DAX H1 13.01.2021

Generalnie nic się nie zmieniło prócz faktu, że ochoczo grane spadki powinny być teraz już przystopowane, ponieważ:
1. Nadal jesteśmy w tendencji wzrostowej (jeszcze)
2. Nadal nie ma wygenerowanego jawnego sygnału sprzedażowego
3. Najważniejsze wsparcia wspierają układ wzrostowy
4. Rynek wpadając w konsolidację wokół lokalnych dołków dają większą szansę kontynuacji tendencji, aniżeli odwrotu trendu

W powyższym bazuję tylko i wyłączenie na prawdopodobieństwie ruchu. Tylko albo aż, bo przecież końcowo to właśnie jedyna nasza broń w walce z rynkiem. Zdaje się zatem, że dzisiejsze zejście pod S2 mogłoby dać ruch pod PK / R1 dzienne, które nie uległo zmianie wobec dnia wczorajszego. I abym nie został źle zrozumiany: rynek może szykować się na zejście, ale na ten moment nie ma żadnego ku temu sygnału, a sygnały typu “widzi-mi-się spadek” mnie nie interesują. Jeśli stworzą porządną sekwencję spadkową, gdzie będzie jak się wbić w ruch oraz gdzie targetować – wówczas z pewnością i całą przyjemnością o tym napiszę.

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.01
R3 = 14.191
R2 = 14.125
R1 = 14.060
PK = 13.992
S1 = 13.924
S2 = 13.856
S3 = 13.786

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here