Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks DAX spadają poniżej zakresu oporu
  • Lokalna strefa może dać ruch spadkowy, jeśli zostanie utrzymana
  • Rynek wówczas będzie miał zasięg do poziomów 13.500/13.400 pkt.

Obserwacja sytuacji na DAX – co dalej z rynkiem?

Przedłużony weekend właśnie dobiegł końca, a na niemieckim indeksie nie ma szaleństwa jeśli chodzi o otwarcie już w nowym roku. Na samym początku chciałbym życzyć wszystkim inwestorom i inwestorkom wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, wytrwałości oraz wyciągania wniosków z każdego tygodnia handlowego. A tymczasem jeśli chodzi o kontrakty na indeks jeszcze 30 spółek niewiele się od ostatnich sesji zmieniło. Ci, którzy byli z nami podczas ostatnie analizy niemieckiego indeksu w serii “Aktualna sytuacja na DAX” wiedzą, że szansa na zejście istnieje – a sygnał wyklarowany zostanie w przeciągu sesji – dwóch, gdy najważniejsze poziomy dla ciekawego trejdu zostaną potwierdzone.

wykres DAX H1 04.01.2021
DAX H1 04.01.2021

Z perspektywy potencjalnego zysku do ryzyka wydaje się, że ciekawym zagraniem byłoby przetestowanie zakresu oznaczonego na powyższym wykresie (rejon 13.750/780) i potwierdzenie braku dalszej presji popytowej. Jeśli faktycznie zakres zostanie utrzymany – będzie można powoli myśleć o utworzeniu krótkoterminowego odwrotu rynkowego. Warto przy tym będzie uważać, bo choć sekwencja spadkowa może być potwierdzona, to tendencyjnie nadal jesteśmy w longu.

Innymi słowy, najniższa linia oporu w ciągu ostatnich tygodni zdecydowanie miała miejsce w górę – a zejście, które widać powyżej traktowane powinno być jako zwyczajny układ korekcyjny. I to podczas dzisiejszej oraz może i jutrzejszej sesji będzie rozgrywane na indeksie przeze mnie. Obserwacja znanego już wszystkim układu – i podjęcie decyzji co dalej.

wykres DAX H1 04.01.2021 2
DAX H1 04.01.2021 2

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.01
R3 = 13.877
R2 = 13.822
R1 = 13.768
PK = 13.715
S1 = 13.660
S2 = 13.599
S3 = 13.535

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here