Naga Markets

Strategia PSV: 12.200 odhaczone. Indeks DAX może spadać dalejStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nadal rynek generuje dokładnie ten sam sygnał (podtrzymane)
  • Sytuacja zmieni się dopiero po przełamaniu 12.460 pkt (podtrzymane)
  • Celem dla niego może być rejon S3 na poziomie 12.030 (TP1) (podtrzymane)
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX nadal z celem na S3

Lekko przesadny optymizm wdarł się w założenia wielu, kiedy podczas ostatniej ostatniej sesji pisanie o dalszych spadkach spotkało się z licznymi stwierdzeniami pt. “teraz to rynek już nie spadnie” czy “teraz to już idziemy na grubo do góry”. Oprócz ustalonego, mieszczącego się w granicach ustalonej korekty podejścia – nie miało miejsca nic. Nadal rynek tendencyjnie jest w spadku, sekwencyjnie walcząc co prawda o utrzymanie, ale póki co nie o wzrosty. Te pojawią się dopiero po przekroczeniu zakresu PK jak opisywane to było podczas ostatniej sesji.

Nadal zatem sentyment powinien być pro-spadkowy i każdorazowe podejścia, zwłaszcza tak płytkie jak ledwie do oporu intraday S1 (tak, w tym momencie to dla rynku opór, nie wsparcie) powinno być traktowane jedynie jako okazja do shorta / dystrybucji. Spadki zatem nadal są podtrzymane, a po ew. wyjściu ponad PK i utrzymaniem takiego ruchu (co obecnie mieści się wg. mnie w granicach 42%) zrewidujemy te założenia.

wykres DAX H1 13.10.2022
DAX H1 13.10.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 13/10
Szansa na główny ruch do południa: Dalsze spadki (podtrzymane)
Cel dla sesji: 12.030 – 11.972 pkt. (podtrzymane)
Potwierdzenie stojące za tezą: Struktura stricte spadkowa (podtrzymane)
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 12.891
R2 = 12.743
R1 = 12.597
PK = 12.460
S1 = 12.307
S2 = 12.168
S3 = 12.031
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIle kosztuje funt 13.10.2022? Kurs funta do złotego (GBP/PLN) w czwartek
Następny artykułRynki w USA niewiele niżej po wypowiedziach FED i EBC
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here