Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja wykonała korektę, którą “czuć było w powietrzu”. Podczas wczorajszego wpisu PSV zaznaczone to zostało już w pierwszych liniach: “W tym momencie, podczas kolejnej sesji zdawać by się mogło, że indeks powinien wykonać jakąś korektę przed godziną 09:00 lub zaraz po niej“. Oczywiście doprecyzowanie znajdowało się w dalszym tekście, ale sam fakt, że rynek powinien zacząć od zejścia było jasne. Wynikało to z budującej się struktury – spadek – impuls po wcześniejszym spadku – potrzymanie impulsu (brak wybitego dołka) – wygenerowanie dalszego impulsu – korekta (wczorajszy opis spadku) – dalszy wzrost (dzisiejsza sesja?).

WYKRES DAX M15 28.08.2019
DAX M15 28.08.2019

To, że powoli dochodzimy do końca wykonywanej korekty pisałem podczas uaktualnienia wpisu PSV w poście Pre-marketu: “Od niemieckiego indeksu na dzisiejszą sesję nie oczekuje się wiele. Przełamanie dziennego punktu kierunkowego, potwierdzenie jego przełamania oraz wybicie 2 kolejnych wsparć oznacza, że zejście do #3 lub jego bliskich okolic – powinno być formalnością. Dopiero w tamtym miejscu szukać można ewentualnego odbicia (lub po powrocie powyżej #2), jeśli rynki amerykańskie zaraz po wejściu godziny 15:30 będzie ku temu sprzyjać. Może to nie odbyć się na jednej sesji, jednak w ciągu najbliższego rozegrania oczekuję podbicia ponownie pod strefę 11.680 punktów“.

Tak też się stało jeszcze na sesji regularnej (17:15) przed zamknięciem rynku. Zgodnie zatem z tym, co przedstawione jest powyżej – oczekuje się dziś dalszych wzrostów i mniejszych korekt. To oczywiście szacunek co do kierunku a nie “pewniak“, czego często traderzy typu retail nie potrafią zrozumieć. Wszystko opiera się na prawdopodobieństwie – a znając struktury oraz schematy, skuteczność da się wyrobić na odpowiednim poziomie. Zatem, zgodnie z prezentowanym powyżej wykresem (gdzie już opisany został “przyszły ruch” oczekuje się wzrostów dziś do poziomu 11.820 punktów jako wzrost całościowy, a po drodze odwiedzić strefę 11.760 jako potencjalne TP1.

Negacją tego założenia będzie prezentowanego powyżej dołka (czarnej linii) – choć podwójne samo zejście w te okolice już będzie wysyłało sygnały słabości – według mojej osobistej opinii. Punktem kierunkowym na dziś jest strefa 11.640.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 29.08 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 11.975
R2 = 11.817
R1 = 11.753
P.P = 11.659
S1 = 11.595
S2 = 11.501
S3 = 11.343

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 28 sierpnia 2019: EURUSD oraz Nasdaq
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 29 sierpnia 2019 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here