Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Końcówka piątkowej sesji handlowej mogła lekko zaskoczyć tych, którzy spodziewali się spokojnego finiszu ostatniej sesji tygodnia. Zejściu ponad 70 punktów w krótką chwilę towarzyszyło ponad 1000 kontraktów na świecę M1 oraz 750, 3 x 600 kontraktów na kolejnych świecach, co oznaczało znaczny obrót na strefie. Realizowanie takiej ilości kontraktów nie byłoby dziwne gdyby nie godzina, w której się to stało.

Takie zamknięcie piątkowej sesji mogłoby oznaczać kontynuację ruchu spadkowego zaraz po rozpoczęciu poniedziałkowej sesji, jednak media wszelkiej maści w tym momencie podgrzewają cały czas temat relacji USA – Chiny, gdzie rzekomo miało dojść do kolejnych “przełomowych rozmów” pomiędzy państwami. Inwestorzy zdają się w to wierzyć, pomimo braku jakichkolwiek konkretów w tej kwestii. Z jednej strony dobrze, ponieważ wszelkie dementi takich pogłosek może wywołać silny ruch, z drugiej to sztuczne podtrzymywanie ruchu i kolejne ryzyka podejść.

WYKRES DAX M1 20.09.2019
DAX M1 20.09.2019

Co prawda trend nadal pozostaje na niemieckim indeksie wzrostowy, jednak szansa na zejście do celu 12.260 pozostaje dotychczas niezanegowana. Kwestią być albo nie być mogą okazać się najbliższe sesje – jak zawsze. Struktura rynkowa pokaże co dalej, a dopiero wtorkowa sesja da nam więcej szczegółów dotyczących zamiaru indeksu. Poniedziałkowe sesje bywają złudne.

wykres DAX M15 23.09.2019
DAX M15 23.09.2019

Na dzisiejszą sesję plan jest dokładnie taki sam – ponieważ też na rynku nic się nie zmieniło. Dopiero jeśli coś ulegnie zmianie, przedstawione będzie podejście adekwatne do zmiany. Póki co jednak trwamy na tych samych poziomach, reakcja wykresu zachodzi w taki sam sposób, a żadne schematy nowe nie mają miejsca. Jedyne co sprawia, że dzisiejsza sesja może być ciekawa to fakt, że dzisiejsza sesja będzie potwierdzeniem lub negacją pojawiającego się w piątkowy wieczór zejścia indeksu – choć jak wiadomo już po notowaniach CFD – rynek otworzy się wyżej niż zamknięcie tej sesji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 23.09
R3 = 12.531
R2 = 12.503
R1 = 12.447
P.P = 12.419
S1 = 12.363
S2 = 12.335
S3 = 12.279

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Piękna realizacja anie Maksymilianie. Do końca nie wierzyłem w scenario przyznam szczerze. Szacunek również za sobotni występ, duża kalsa, lekkośc wypowiedzi. Pozdrowienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here