Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek wyciągnął całość oporu H4 – D1, wzbijając się ponad 14.400 pkt
  • Późniejsze wyhamowanie rynku nie stanowi podstawy do shortowania
  • Obecnie oczekiwane jest dalsze wyciąganie indeksu

Rynek bez wątpienia czeka na dalsze dokładanie do pieca

Poniedziałkowa sesja handlowa bez dwóch zdań była jak rozpędzony pociąg wobec protestujących, kładących się na torach wobec wyższej idei. A tak całkiem serio: wykończenie ruchu, po przekroczeniu dziennego R2 wynikającego z pivotów dla rynku futures było zawodowym stop huntem. Wycięcie pozycji krótkich napędziło tylko wzrosty, co klasycznie nazywane jest zwyczajnie stop runem. Czy jestem zdziwiony? Nie, acz szkoda faktycznie tej projekcji. SL złapany na 8% kapitały swingowego konta i na razie w kontekście swing pozostaje jedynie obserwować rynek.

Bardziej jednak niż swing dziwi mnie wczorajsze podejście retail-a do shorta intraday. Prawdę powiedziawszy nie było nawet momentu, w którym indeks DAX generował sygnał spadkowy. Wszystkie schematy, które mogły świadczyć potencjalnie o cofnięciu w żaden sposób nie były potwierdzone. A mimo to sentyment zdawał się być już nie tyle pro-spadkowy, jak mega spadkowy. Wszyscy bez wyjątku widzieli zbliżający się opór, który w tak silnym bądź co bądź trendzie nie miał szans w starciu z maszyną. Wczorajsza zresztą H4 na 320 punktów wyjaśniła sytuację.

Obecnie w kontekście handlu intraday, czyli stricte ruchu w obrębie kilkunastu – kilkudziesięciu punktów widzę to jak poniżej. Zakresy PK mają maksymalne odchylenie 200 pkt od <-> do PK, co może i zaniży dzisiejszą zmienność, aczkolwiek z reguły po tak mocnych wybiciach zmienność zmniejsza się o połowę. Generalnie, wolę mieć mniejszy zasięg w takim wypadku, niż nierealne zakresy docelowe nawet, gdyby okazało się, że rynek faktycznie zrobi powtórkę z rozrywki.

wykres DAX H1 09.03.2021
DAX H1 09.03.2021

Dziś ostrożnie z pozycjami krótkimi – dopiero po przełamaniu PK na wysokości 14.335 pkt. Wszystko powyżej jest w longu do zakresu 14.447/530 pkt. Duża zmienność + handel w trendzie = wąskie zabezpieczenie i szansa na wyciąganie ruchu, więc dzisiejsza sesja zapowiada się całkiem dobrze. zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce.

Dzisiejsze poziomy PK*: 09.03
R3 = 14.533
R2 = 14.470
R1 = 14.401
PK = 14.334
S1 = 14.265
S2 = 14.196
S3 = 14.134

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpółka Larq ma nowego prezesa
Następny artykułKurs dolara walczy o kolejną strefę. USD/PLN z celem 3,89 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here