Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX generuje podejścia podczas wczorajszej sesji handlowej
  • Dzisiejszy rynek obserwujemy na ważnym zakresie sekwencyjnym
  • Powrót poniżej niego może oznaczać schemat wyładowania na DAX

Kontrakty na indeks walczą o utrzymanie sekwencji

Szybkim rzutem oka na wykres widzimy mocniejsze podejście wygenerowane podczas wczorajszej sesji handlowej – ale i wyłamanie ostatniego progu zwalniającego przed wjazdem na autostradę numer 6, czyli DAX-a powyżej zakres 13.280 punktów. Obecnie rynek wybił zakres, podszedł około 85 punktów wyżej i spadł ponownie do zakresu dzisiejszego PK, który przypada na poziomie sekwencji.

wykres dax h1 25.11.2020
dax h1 25.11.2020

PK zatem będzie miał dziś większe znacznie niż dotychczas, ponieważ przełamanie go oznaczać będzie setup możliwego wyładowania z dwóch powodów: szybkie podejście i równie szybkie zbicie, to raz, a dwa – wyłamanie lokalnych szczytów i powrót poniżej nich. Wniosek? Dziś obserwujemy jak zachowa się rynek na poziomie 13.265 punktów. Wyłamanie go może dać fajny ruch kierunkowy, który może rozpędzić się do zakresu 13.200 oraz 13.150 punktów. Oczywiście w ostatnich dniach jak na lekarstwo było cofnięć, więc warto mieć to gdzieś z tyłu głowy, jednak fakt pozostaje faktem – że szansa na to jest.

Dlatego dziś handel ograniczy się do prostego: wyłamanie PK = cel dla shortów 13.200 oraz 13.150 punktów, utrzymanie = możliwość podejścia pod zakres 13.400 w co osobiście wątpię. Uaktualnienie spojrzenia na rynek pojawi się jak zawsze w serii pre-market po godz. 11:30.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 25.11
R3 = 13.452
R2 = 13.389
R1 = 13.326
PK = 13.264
S1 = 13.205
S2 = 13.147
S3 = 13.090

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here