Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Jeden do jednego – tak można nazwać wczorajszy handel niemieckiego indeksie DAX. Zejście w pierwsze poziomy docelowe dla pozycji krótkich odbyło się bez większych przygód, po czym osiągnięty cel zdecydował wykonać kontrę równo do zasięgu godziny 08:30 – 1:1. Następnie sesja popadła w konsolidację. Niewiele ponad to można powiedzieć o wczorajszej sesji – ponieważ ani nic nie wydarzyło się bardziej istotnego, ani rynek nie wskazał nic ciekawego, co można by było omówić.

Te artykuły również Cię zainteresują
WYKRES DAX M1 23.04.2019
DAX M1 23.04.2019

Czy jednak na pewno? Warto jednak spojrzeć na wykres – nawet ten z niższego interwału czasowego pod względem obrotów oraz obrony poziomów. Warto zwrócić uwagę, że poziom – lub może strefa 12.215 – 12.210 stała się w tym momencie dość istotną sekwencją wspierająca dalsze wzrosty, która przetestowana została wraz z relatywnie dużym jak na wzrosty wolumenem. Skumulowana strefa może nie powala, ale obserwując inne poziomu handlu – stanowi to dość wyraźnie strefę, która dotychczas była wybraniania z potwierdzonym obrotem.

wykres DAX M5 14.04.2019
DAX M5 14.04.2019

Dlatego też, kiedy strefa nabrała nowego znaczenia – będzie to nie tylko układ spierający dalsze wzrosty, ale i miejsce, które przerwane – może wygenerować pierwszą, głębszą korektę. W tej chwili nie liczyłbym jednak na nią, a bardziej na osiągnięcie poziomów wyższych – w tym 12.319 – 12.325. Ich osiągnięcie w tym momencie zdaje się jedynie formalnością – z powodu braku podobnej reakcji na górnych ograniczeniach obecnej ‘konsolidacji’. To daje informację zwrotną, że dziś – wymienione poziomy powinny być targetem docelowym. W momencie prowadzenia odprawy porannej DAX znajdował się na poziomie 12.250 i względem tego pisana jest ta analiza. Target na dziś: 70 – 80 punktów dla pozycji długich.

Dopiero po osiągnięciu tego poziomu oczekiwać się będzie jakiejkolwiek reakcji odbicia – korekty i przetestowania poziomu 12.300 od dołu. Jeśli poziom ten zostanie utrzymany – wówczas dalsza kontynuacja wzrostów może osiągnąć poziomy 12.350 – zaś przerwanie i ponowny powrót do pasma konsoli – test 12.225.

Tymczasem warto przypomnieć, że w piątek o godzinie 12:00 w Warszawie – Intraco I, piętro 31 – widzimy się podczas mojego przedstawiania podejścia do niemieckiego indeksu DAX. Podczas tego, zaprezentuje podejście do handlu intraday oraz w jaki sposób średnioterminowo przeglądam niemiecki indeks w celu ustalenia najważniejszych poziomów, stref oraz potencjalnych ruchów. Miło będzie zatem zobaczyć się na miejscu z zainteresowanymi, gdzie z całą pewnością będzie okazja do wspólnej dyskusji.

 

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 24.04
R3 = 12.396
R2 = 12.323
R1 = 12.295
P.P = 12.249
S1 = 12.222
S2 = 12.177
S3 = 12.104

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopczyce – bardzo mocny I kwartał, notowania przy linii trendu
Następny artykułBitcoin (BTC) aktywem wartym $5 bln do 2024 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here