Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Bardzo chciałoby się zacząć analizę niemieckiego indeksu słowami: “Mamy to! Konkretny sygnał został wygenerowany”. Niestety, wczorajsza sesja nie zrobiła niczego, co mogłoby wygenerować cokolwiek – nie mówiąc już nawet o sygnale pozycyjnym. Jedyne co podczas wczorajszej sesji mogliśmy zaobserwować, to bardzo ładne odbicie od strefy wsparcia – o której mowa była podczas wczorajszej analizy. Odbicie wygenerowało nieco ponad 70 punktów jednak zaraz po tym rynek wrócił do zakresu konsolidacji – wybijając wieczorem lokalne wsparcie.

Podejścia i zejścia są jednak nijakie – charakterystyka ostatnich ruchów mówi, że wybijane dołki zaraz odrabiają – zaś podejścia pod lokalne szczyty – zrzucają wykres piętro niżej. Typowe wyczekiwanie. Pytanie brzmi jednak na co – dane, gracza, game-changera? A może wszystko na raz? Tego nie wiem. Widać jednak niepewność i oczekiwanie.

Najchętniej w takich momentach odpuszczam handel na indeksie do momentu wyklarowania sytuacji, ponieważ najzwyczajniej w świecie handel na rynku w moim podejściu może odbyć się tylko w przypadku, kiedy zmienność oraz płynność są relatywnie duże. W tym przypadku jednak nie można tego powiedzieć o indeksie. Dlatego też na dziś spokojne scenariusze na sesję intraday.

wykres DAX H1 26.06.2019
DAX H1 26.06.2019

W jednym jak i w drugim przypadku w pierwszej kolejności liczę na podbicie nieco niemieckiego rynku. Zdaje sobie sprawę, że to wiele jak na ostatnie ruchu – ale dobrze byłoby, gdyby rynek faktycznie podszedł dając szansę na odpowiednią reakcję. Gdyby rynek nieco śmielej podchodził – wówczas celem dla indeksu będzie poziom 12.250 punktów – w przypadku mniej ochoczego ruchu (lub brakiem zmienności) rynek już od ostatniej sekwencji może zareagować sygnałem spadkowym, gdzie celem będzie poziom 12.080. Tak czy inaczej – jak zawsze, trzeba obserwować.

Tymczasem zachęcam do zapisów na piątkowy webinar – tematem tym razem będzie użyteczność sekwencji w handlu intraday – głównie na DAX.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 26.06 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.425
R2 = 12.312
R1 = 12.241
P.P = 12.198
S1 = 12.128
S2 = 12.085
S3 = 11.971

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here