Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wtorkowa sesja przebiegła wzorowo ze strategii PSV, była to jedna z lepszych sesji, gdzie miałem okazję w ciągu chwili handlu wygenerować dzienny target, wraz z wystawieniem się na minimalne ryzyko transakcyjne. Początkowo standardowe zagranie pozwoliło szybko zabezpieczać pozycje na wejście, czyli tak zwany próg break even point. Najwięcej sygnałów zostało generowanych w okolicach punktów R1, dziennego pivota (wykorzystanych na podwójne wejście) oraz pierwszego dziennego wsparcia S1.

WYKRES DAX M5 15.01.2019
DAX M5 15.01.2019

W tym momencie, podczas sesji premarketowej, czyli postów z godziny 14:00 będę pokazywał w jaki sposób udało się rozegrać niemiecki indeks z zapastowanych live wejść. Ma tu służyć objaśnieniu strategii, przybliżeniu jej metodologii oraz rozwianiu wątpliwości dotyczących wejść z generowanych sygnałów.

Jeśli chodzi o wczorajszą sesję, wystarczy rzucić okiem na jej przebieg aby stwierdzić, że wczorajsze poziomu oznaczone z pivotów (lub PK w uzupełnieniu) generowały ekstremalnie dobre sygnały. Codziennie życzę każdemu takich sesji.

Tymczasem nie przedłużając już – poniżej jak zawsze znajdują się poziomy typu pivot oraz wgląd w dzisiejszą sesję handlową.

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji oczekuje się wykresu w pierwszej kolejności re-testu strefy pierwszego ograniczenia (oporu) jakim jest poziom porannego high, oraz późniejszy test popytu w okolicach oznaczonego na poniższym wykresie punktu kierunkowego na dzisiejszą sesje. Jeśli popyt faktycznie się pojawi – podejście pod strefę oporu ponownie) powinno być tylko formalnością a dalsza wspinaczka powinna osiągnąć finalnie poziom drugiego i maksymalnego ograniczenia wzrostowego dla środowej sesji.

wykres DAX M5 16.01.2019
DAX M5 16.01.2019

W przypadku braku popytu ze strefy PK oraz bliskich okolic dziennego pivota – wówczas test dolnego ograniczenia służącego dziś jako wsparcie z poziomu 10.870 powinno się odbyć – następnie testując ponownie siłę podaży w okolicach PK tym razem od góry. Maksymalne zejście podczas dzisiejszej sesji szacuje się na poziom 10.840 punktów.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 15.01
R3 = 11.267
R2 = 11.083
R1 = 10.993
P.P = 10.900
S1 = 10.809
S2 = 10.716
S3 = 10.533

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Max świetna robota. Co prawda dopiero od niedawna Cię śledzę ale to co robisz naprawdę jest świetne. Jeśli nie otrzymasz statuetki w tym roku to będę mocno zaskoczony. Pozd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here