Naga Markets


Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wtorkowa sesja na niemieckim indeksie była typową kontynuacją założeń dla swingu wzrostowego. Co więcej – miejsce oznaczone jako istotne wsparcie dla układu wzrostowego dało możliwość choć częściowego załapania się na podejścia pod górne ograniczenia – oba oznaczone czerwonymi strefami. Jak widać nie trzeba wymyślnych systemów, ogromu wiedzy czy lat spędzonych przed wykresami by być w stanie określić i dołączyć do większości ruchu danego dnia.

wykres DAX M5 07.01.2019
DAX M5 08.01.2019

Jedyne co jest wymagane to trochę wyobraźni podczas ustalania punktów newralgicznych oraz konsekwentnego realizowania tych poziomów, gdy przyjdzie do testów czy re-testów. A to już faktycznie może stanowić problem.

Warto dodać, że w ostatnim czasie duża część inwestorów intra bagatelizuje znaczne sygnały przemawiające za wzrostami / spadkami. W tym momencie kierunek nie jest już tak istotny jak sam fakt nie przyjmowania do wiadomości, kiedy rynek generuje konkretny sygnał wskazując niejako trend. Mówię o tym w kontekście nachalnego wyszukiwania “odwrotu trendu” czyli miejsca, skąd trend powinien wg. tych osób zawrócić a nie nadal kontynuować wygenerowane założenie. Zmierzam do tego, że traderowi o wiele łatwiej ustalać coś na nowo, szukać zaprzeczenia oczywistych sygnałów niż z dyscypliną kontynuować to, co zostało wcześniej ustalone. To jeden z podstawowych grzechów głównych handlu kierunkowego.

DAX intraday

Dzisiejsza, środowa sesja rozpoczyna się podejściem pod dzienny opór R1. Jak zawsze w takich przypadkach – jeśli ruch nie jest kontynuowany od razu, a dołek (czy po prostu najniższy punkt tego dnia) zostaje naruszony, wówczas mowa o wygenerowaniu sygnału sell zgodnie ze standardowymi założeniami budowy sekwencji. W tym wypadku prawdopodobieństwo zejścia w okolice dziennego pivota jest bardzo duże – i nie dlatego, że na poniższym wykresie występuje luka wzrostowa – pamiętajmy o nowych godzinach notowań kontraktów futures! – a o klasyczne nadbicie szczytu i powrót w celu re-akumulacji lub zwykłego testu popytu.

wykres DAX M5 09.01.2019
DAX M5 09.01.2019

Jeśli mowa o takim teście, wówczas oznaczone zostało miejsce dokąd maksymalna korekta ma możliwość się rozwinąć nie negując jeszcze dalszych wzrostów dla dzisiejszej sesji intra. Jeśli jednak powyższy poziom (10.790) zostanie przekroczony, wówczas mowa będzie o negatywnej wymowie i kontynuacji spadków z celami określonymi na poziomach 10.740 oraz 10.655. Dziś handel powinien odbywać się w oparciu o poziomy PV oraz o reakcję volumenu na newralgicznych strefach. Handel kierunkowy podczas dzisiejszej sesji ma sens tylko w momencie, kiedy pozycja typu SL będzie na podwyższonym ATR liczonym z interwału M5 dla sesji intra.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 08.01
R3 = 11.165
R2 = 10.995
R1 = 10.916
P.P = 10.825
S1 = 10.746
S2 = 10.655
S3 = 10.485

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here