Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajsza sesja handlowa na DAX przebiegła w miarę ujednolicenie. Tzn, bez większych rewelacji, można powiedzieć, że nawet konsolidacyjnie, choć początek sesji wskazywał na możliwą obniżkę. Zaraz po godzinie 09:00 doświadczyliśmy głębszej korekty oraz ataku na strefę 12.400. We wczorajszej analizie pisałem: “(…) maksymalny zasięg dla dzisiejszej sesji szacuję w okolicach dzisiejszego poziomu R2. Aby optymalnie rozegrać taki scenariusz najlepiej, aby przed godziną 09:00 doszło do korekty w okolice poziomu 12.307 / 12.300. Następnie – po ówczesnym sygnale (wolumen / formacja) będę zbierał pozycje długie z celami TP1 – 12.380 (+80), oraz TP2 – 12.420 (+120)“. Re-test odbył się idealnie pod poziom 12.305, więc wstrzeliłem się z tą korektą prawie idealnie, choć do drugiego targetu już zabrakło około 15 pkt.

DAX – M5, przegląd sesji

Pozycje short wczoraj również zostały jednoznacznie opisane i podejrzewam, że osoby czytające te analizy spokojnie mogły taki scenariusz również rozegrać: “Z kolei z górnych poziomów (jeśli wykres dotrze wpierw na górne poziomy) dobrym poziomem do szukania pozycji krótkich może okazać się poziom 12.370 takimi samymi celami dla poz. krótkich“. Nadbicie poziomu i powrót odbył się praktycznie w ciągu 10 min, więc większego problemu tu nie widziałem i jak pisałem na grupie – zainkasowałem około 55 punktów z tego setupu.

Dax Intraday

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się dosyć ciekawie. Mimo napięć związanych z nadal niejasną sytuacją polityczno-handlową USA indeksy zdają się ignorować ten moment na arenie geopolitycznej. DAX otwiera się 35 punktową luką wzrostową i praktycznie natychmiast ją dogrywa.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsze otwarcie wpasowało się idealnie we wczorajszy szczyt tworząc jednocześnie formację double-top. Podwójny szczyt może być dziś złym omenem dla pozycji długich i będę mocno obserwował dziś możliwość dołączenia do pozycji krótkich z poziomów 12.380/90 lub w momencie ponownego przebicia poziomu PV. Nastawienie pro-spadkowe wynika bardziej dalej niejasnej sytuacji dla pozycji długich, aniżeli z jakieś konkretnej statystyki. Impet wzrostowy w ostatnich dniach wyraźnie się wyczerpał i bardziej dane oraz informacje rynkowe sprawiają, że wykres wykonuje jeszcze mocniejsze impulsy, aniżeli technika sama w sobie. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Cele dla powyższych pozycji krótkich to zdecydowanie i niezaprzeczalnie: TP1 – 12.320 oraz TP2 – 12.280. Maksymalny zasięg dla ewentualnych spadków na dziś szacuję do poziomu 12.257, choć aż takie zejście w dniu dzisiejszym występuje w prawdopodobieństwie mniejszym niż 25%.

Jeśli chodzi o możliwości dalszych wzrostów sprawa jest stosunkowo prosta. Wszystko co powyżej a zarazem w bliskich okolicach (!) dziennego poziomu PV można próbować podebrać. Cele dla pozycji długich na dziś są lekko zawężone z powodu podwójnego szczytu i faktu, że w bliskiej okolicy mamy dziś poziom oporowy. Tak więc TP1 dla pozycji z PV dziennego lub jego okolic to poziom 12.400 oraz 12.440. Risc ratio stanowczo przemawia za pozycjami krótkimi w dniu dzisiejszym.

Na koniec chciałbym tylko przypomnieć, że jutro prowadzony jest przeze mnie webinar związany z DAX’em. Będą tam głównie narzędzia, z których korzystam na co dzień, więc nic odkrywczego dla doświadczonych inwestorów, jednak na sesji Q&A można będzie dopytać o dodatkowe rzeczy.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 26.09
R3 = 12.554
R2 = 12.455
R1 = 12.407
P.P = 12.356
S1 = 12.308
S2 = 12.257
S3 = 12.158

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB: USA i Czechy podniosą stopy o 25 p.b.?
Następny artykułKierownictwo giełdy Coinnest oskarżone o przyjęcie 3,2 mln zł łapówki
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here