Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek zatrzymuje się w konsolidacji
  • Indeks nie może przebić się przez zakres ceny uśrednionej
  • Wrażenie chęci cofnięcia może być zbite przez wsparcie
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Czekając na rozwój sytuacji

Podczas ostatniego wpisu zwracałem uwagę na to, że możliwe, iż to strona popytowa odpuściła, cashując co zostało wcześniej zebrane i czekając co dalej. Coś w tym musi być, ponieważ gdyby było inaczej, gdyby to istotnie podaż miała coś do powiedzenia czego bym nie zauważył – wraz z cofnięciem w piątek po godzinie 13:00 – 14:00 mielibyśmy wyłamanie wsparcia (S1).Rynek jednak dosyć klasycznie jednak się utrzymał, dając okazję do ewentualnej próby wyciągnięcia ruchu S1 -> PK z niewielkim stopem. W piątek również podczas “aktualizacji” werbalnej na telegramie wspomniałem, że nie chcę szukać niczego w zakresie S1 – PK, ponieważ obawiam się, że rynek może popaść w tym miejscu w konsolę i będę kwitł z pozycjami do poniedziałku czy dużej. Jak widać coś w tym było, a opcją brania pozycji typu long miałom być przełamanie PK i utrzymanie się powyżej jego zakresu.

Indeks jednak zachowywał się typowo piątkowo – czyli nie chciał zmieniać niczego przed nowym tygodniem handlowym. Teraz sytuacja nadal pozostaje w sumie taka sama, to znaczy, że wyjście dopiero powyżej PK uskuteczni wejście z celem 16.020 – 16.080 pkt. a zapięciem tego w niewielki stop początkowy. Wyłamanie z kolei S1 zaneguje wszelkiego rodzaju próby wyłapania podejścia, bo wówczas zwyczajnie rynek otworzy sobie drogę do 15.645 pkt. Na razie jednak wybieram bramkę nr. 1 a tym samym czekam na kontynuację piątkowego planu.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 17.01.2022
DAX H1 17.01.2022

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Podejście.
Cel dla sesji: 16.020 – 16.080 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wszystko w tekście powyżej.
Dzisiejsze poziomy PK*: 17.01
R3 = 16.210
R2 = 16.115
R1 = 16.021
PK = 15.925
S1 = 15.830
S2 = 15.740
S3 = 15.645

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

XTB

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykuł22-latek zarabia krocie, sprzedając selfie, jako NFT
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) pozostaje przy wsparciu. Rynek może wybronić 4,53 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here