Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Indeks miał szansę utrzymać się za poniedziałkowym ciosem
  • Wraz jednak z wybiciem rejonu 12.830 pkt. poszła negacja longów
  • PK pozostają jeszcze takie same
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rośnie presja, czekamy na FED

Podczas wtorkowej sesji, na sesję przed decyzją FED – ponieważ dopiero dziś poznamy finalną decyzję banku centralnego USA, widoczna była mocna presja ze strony podaży. Inwestorzy wycofują się z agresywniejszej postawy wobec rynku, co wyraźnie podkreślone zostało po samych kontraktach. Mocne wejście silnym akcentem typu cash-out po sesji fajnie wychodzącej w górne ograniczenia, a zaraz po tym brak jakichkolwiek sygnałów na podtrzymanie lub ponowne zbieranie runku. Dopiero obrona widoczna była w późniejszych godzinach, ale finalnie rynek i tak nie popisał się zbytnią sympatią z podejściem wzrostowym.wykres DAX M5 21.09.2022
DAX M5 21.09.2022

Dwudniowe posiedzenie kończy się dziś, a więc i dziś powinna zmienność nie być duża do samej godziny 20:00, gdzie poznamy chęć prowadzenia polityki monetarnej kraju na krótki i długi czas. Nic dziwnego, że w taki dzień sentyment nie został podtrzymany, chociaż z technicznego punktu widzenia okazja była naprawdę dobra. Ale to co było, już było – a jak podejść do tematu dziś?

To z pewnością nie będzie proste. Z jednej strony rynek generuje sygnał sell i wszystko co poniżej zakresu 12.780 pkt jest w mocnym sygnale spadkowym z celem na poziomie 12.530 – 12.460 pkt. Z drugiej strony, jeśli zmienność do samych godzin wieczornych faktycznie będzie słaba a dopiero po tym czasie rynek zareaguje, to dzisiejsza sesja może nie nadawać się do handlu. Bezpieczniej zatem byłoby dziś stać z boku, ponieważ jest to lekko wróżenie z fusów. Niemniej musząc coś przedstawić, schemat może wyglądać tak:

Strefa: 12.730 – 12.640
Zakres docelowy: 12.530 – 12.460
SL: 12.800 – 12.810

Warto zatem poczekać na korektę do średniej lub jej okolic +35 pkt. Duża zmienność = duże odchylenie od umownej granicy błędu.

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Niebawem sytuacja zostanie opisana.

XTB

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 21/09
Szansa na główny ruch do południa: Spadek wszystko poniżej S1.
Cel dla sesji: 12.530 – 12.460 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dzień przed FED – sesja może być ciekawa.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.280
R2 = 13.154
R1 = 13.028
PK = 12.908
S1 = 12.780
S2 = 12.656
S3 = 12.533
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Pagaya spadają o 60% w związku z wygaśnięciem blokady!
Następny artykułKurs dolara wspina się do 4,7480 PLN. USD/PLN może przetestować 4,82 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here