Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Czwartkowa analiza, czyli ostatnia analiza ubiegłego tygodnia (ze względu na wyjazd na InvestCuffs) została w następnych dniach potwierdzona. Podczas niej uwzględniona została aktualna sytuacja rynku wolumenowego, który wyraźnie oznaczył najbardziej newralgiczne miejsca wsparć i oporów z perspektywy swing – największego obrotu. Najbliższe poziomy wolumenowego s/r wskazywały poziomy nie tak odległe z perspektywy tego, co finalnie zostało wykonane, jednak opisana została sytuacja jak wygląda reszta poziomów – gdzie wyraźnie obrotu brakło. Takie strefy stanowią miejsca, gdzie wykres może zwyczajnie przestrzelić poziom – nie mając punktu odpowiedniego zaczepienia.

wykres DAX M1 22.03.2019
DAX M1 22.03.2019

Ta teoria niższego obrotu, jako poziomy, gdzie może pojawić się zdecydowanie większy ruch sprawdza się zwłaszcza z perspektywy swing – nie tyle intraday. Ruch w piątek wykonany został na blisko 310 punktów, co oznacza znacznie zawyżony ATR względem tego, co w ostatnich tygodniach mogliśmy zaobserwować.

W tym momencie również widać, że spadki zawsze budowane są na wyższych obrotach – to standardowy model budowy sekwencji spadkowej czy nawet całkowitych trendów. Często jednak traderzy o tym zapominają, przez co zejście w okolice wsparcia na dużym obrocie interpretują jako odwrót trendu – co często bywa jedynie niewielką korektą bądź jedynie przystankiem bez ruchu na wykonanie kolejnego przełamania. Skąd się bierze taki model? Opisywałem to już podczas wcześniejszych analiz, dlatego zawsze warto czytać ter wpisy, ponieważ zawierają one o wiele więcej niż tylko analizę indeksu na dany dzień.

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji tak jak zostało to pokrótce omówione podczas poranka z rynkami – czyli porannego przeglądu dla traderów – w pierwszej kolejności niemiecki indeks powinien konsolidować się w przedziale utworzonym po godzinie 08:00, czyli poziomów 11.350 – 11.330 następnie generując ruch wzrostowy na zasadzie korekty ostatnich spadków. Jeśli ruch zostanie podchwycony przez inwestorów z europy faktycznie, wówczas można będzie mówić o wzroście do poziomów 11.410 / 11.425, skąd wówczas powinno się rozstrzygnąć, czy ruch zostaje kontynuowany i zachodzi krótkoterminowa zmiana obecnego sentymentu, czy też powracamy do ceny sprzed oficjalnego otwarcia rynków.

WYKRES DAX M5 25.03.2019
DAX M5 25.03.2019

Jak na zamieszczonym powyżej wykresie, oczekiwane będzie zejście w następnej kolejności pod poziom “1”, czyli poziom 11.300, aby następnie pobudzić do działania strefę popytową z tych, niższych poziomów. Zdaje się, że inwestorzy z europy bardzo często podchwytują tego typu scenariusze, dlatego też możliwość wygenerowania największego ruchu podczas dzisiejszej sesji właśnie z tych poziomów jest bardzo duża. Zobaczymy jednak w jaki sposób sam rynek rozstrzygnie poniedziałkową sesję handlową.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 25.03
R3 = 12.063
R2 = 11.748
R1 = 11.542
P.P = 11.433
S1 = 11.277
S2 = 11.118
S3 = 10.803

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here