Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie – zresztą jak na większości, w tym amerykańskich – była pod znakiem spadającej Azji – o czym pisałem w poście Pre-Marketu. Udzielenie się sentymentu sesji azjatyckiej to dopiero połowa problemów głównych indeksów giełdowych. Drugą istotna kwestią jest fakt przełamania mimo braku właściwej sesji amerykańskiej (święto Kolumba) ważnych stref obrony dla indeksów. Na DAX pękł ponownie poziom 12.000 a co za tym idzie wymowa jest oczywista. Tym razem jednak w perspektywie kilku dni możemy faktycznie doczekać się poziomów z marca tego roku, tj. poziomów 11.790/700.

Wykres DAX M5 09.10.2018
DAX M5 08.10.2018

Jednak co ważne, wczorajsza sesja nie była typowym “kamieniem w wodę”. Była spadkowa, jednak spadki były w miarę kontrolowane. Co z tego? To, że nie jest to klasyczna sesja zmieniająca układ na rynku i dająca tylko jeden właściwy kierunek. Dziś może odbyć się korekta i pod to będziemy dziś handlować. Do pewnego momentu.

DAX intraday

Na dzisiejszej odprawie – ze względów błędu technicznego nie poszło to live, jednak sama odprawa się zachowała – mówiliśmy o tym, że maksymalny zasięg dla dzisiejszego odbicia powinien oscylować wokół poziomu 12.035/40. Tam właśnie przebiega widoczna sekwencja, pod którą wykres jest mocno spadkowy. Powyżej niej sentyment zmieni się na neutralny, choć nadal – trend spadkowy zostanie zachowany. Tak więc celem dla dzisiejszego potencjalnego podejścia na indeksie jest właśnie wyżej wymieniony poziom.

Wykres DAX M5 09.10.2018 dzisiejszy
DAX M5 09.10.2018

Aby to rozegrać warto poczekać na jakąś korektę, jednak nie większą, niż wczorajszy dołek. Wczorajszy poziom, który zaliczyliśmy pod koniec sesji europejskiej stanowi istotne wsparcie z perspektywy interwału D1 (11.885) i nie powinno być przerwane jeśli podejście miałoby się odbyć.

W razie przebicia wczorajszego low odbicie idzie na tor boczny, a celem dla dalszego swingu ku dołowi będzie poziom 11.793, więc około 90 punktów niżej. Drugim poziomem wymowy pro-spadkowej będzie poziom 11.706, czyli marcowe dołki, skąd poziom jak dotychczas mocno bronił. Dziś w nocy sesja azjatycka również odznaczała się mocnymi spadkami, dlatego trzeba być dziś szczególnie ostrożnym z pozycjami długimi. Te zaprezentowane dziś są jedynie scenariuszem korekcyjnym wczorajszej sesji – nie przesłaniem zmieniającym obraz rynku, bo ten jest jeden – spadki. Gdyby chcieć ująć to w sposób żołnierski – tak długo, jak długo wykres pozostaje ponad poziomem 11.900 tak długo cel 12.040 jest w zasięgu. Poniżej zaś aktywuje cel 11.793. 

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 09.10
R3 = 12.440
R2 = 12.213
R1 = 12.088
P.P = 11.987
S1 = 11.862
S2 = 11.760
S3 = 11.534

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAzjatycki rynek akcji najniżej od 17 miesięcy
Następny artykułEkspert: cena bitcoina eksploduje
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here