Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja handlowa na niemieckim indeksie przebiegała pod znakiem konsolidacji na strefie 12.320 – 12.420. Przeszło 100 punktowa strefa nie była póki co w stanie wygenerować ani sygnału wzrostowego, ani spadkowego, handlując w neutralny sposób. Dziś jednak sytuacja ta może zmienić się na korzyść pozycji długich – aż chciałoby się zapytać: “dlaczego mnie to nie dziwi?“. Wykres utrzymał poziom dziennego punktu kierunkowego na strefie 12.385, który na dzisiejszą sesję pozostaje praktycznie na tym samym miejscu (obniżenie poziomu ledwie o 3 pkt.). Jeśli wtorkowa sesja handlowa utrzyma ten poziom jeszcze przed wejściem godziny 09:00 oczekuje się od rynku wzrostu – a po godzinie 09:00 jego kontynuacji.

Zdaje się w takim układzie, że celem powinien być poziom 12.450 jako TP1 dla pozycji długich na sesję intraday, oraz 12.508 jako TP2 dla całości ruchu wzrostowego na dziś. Jednak warunkiem tego typu zachowania będzie tylko i wyłącznie moment, w którym indeks utrzyma poziom dziennego punktu kierunkowego (12.382 pkt). Dlaczego tak restrykcyjnie? Ponieważ rynek znajduje się nadal znajduje się poniżej sma77 na niższym interwale czasowym, jednak ponownie wyżej na wykresie H1 – co oznacza generowanie konserwatywnego sygnału zakupowego. Punktem odniesienia dla powyższego jest godzina 09:00 i to jak utrzymywać będzie się dzienny PK.

Tymczasem podczas wczorajszej sesji zbierane były pozycje krótkie na scenariusz przedstawiany z wczorajszego PSV (możliwość zejścia indeksu) – jednak część z nich została zredukowana z powodu generowania dzisiejszego sygnału dla sesji intraday. Dobierana ponownie zostanie tylko w momencie, kiedy rynek znów znajdzie się poniżej PK co zostanie przeze mnie uznane jako słabość rynku. Na próżno na razie szukać potwierdzeń oraz miejsc handlu przeciw czemuś – co ciągle trwa. Schemat ten wyglądał tak jak przedstawia to poniższy wykres indeksu.

wykres DAX M30 17.09.2019
DAX M30 17.09.2019

Dzisiejsza sesja handlowa będzie zatem bardzo ciekawa – ponieważ indeks znajduje się wręcz idealnie w miejscu, które zarówno może zaraz wygenerować sygnał sprzedażowy na potwierdzenie wczorajszego podejścia (widocznego powyżej oraz opisanego tutaj) jak i utrzymać jednak dzienny PK generując powyższy scenariusz. Choć moje subiektywne spojrzenie na rynek nie ma w tym momencie żadnego znaczenia, to uważam, że spadek szacowany być powinien na 55 – 58 procent w stosunku do ewentualności wzrostu, dlatego podtrzymuję jeszcze wczorajsze założenie.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 17.09
R3 = 12.484
R2 = 12.453
R1 = 12.422
P.P = 12.390
S1 = 12.359
S2 = 12.328
S3 = 12.297

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here