Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX spadają we wczesnych godzinach do poziomu 12.800 pkt
  • Rynek tym samym generuje niepotwierdzone jeszcze sygnały spadkowe
  • Kolejne godziny czwartkowej sesji powinny potwierdzić co dalej rynek ma w zamiarze

DAX z niepotwierdzonym sygnałem sprzedażowym

Rynek podczas wczorajszej sesji był naprawdę nudny do grania. Nudny i mało dla mnie rozumiały z perspektywy tego, co robią inne indeksy (US) w tym samym czasie. Dlatego pierwsze godziny sesji pokazały mi już, że trzeba odpuścić sesję i wrócić następnego dnia. Wieczorem jednak można było zauważyć jednak sygnały sprzedażowe dla sesji intra i potencjał po stronie pozycji krótkich. Dlatego też zaryzykowałem spozycjonowanie się na nocne zejście, które wygenerowało +9% portfela prowadzonego w ramach otwartego rachunku (którego statement pokazuję co kilka wejść).

Obecnie, według mnie tak mocne jednak zejście pokazuje, że coś może być dziś na rzeczy. Zejście poniżej średniej oznacza, że PK ponownie znajduje się dla podejścia intra powyżej aktualnej wyceny indeksu. Liczę dziś na poziomy do zaliczenia: 12.715 oraz 12.680 punktów jako targety docelowe dnia.

wykres DAX H1 20.08.2020
DAX H1 20.08.2020

Aby to rozegrać dobrze, aby jednak indeks podbił jeszcze do średniej, czyli również do zakresu dziennego PK wynikającego z subiektywnego wyznaczenia istotnych poziomów dla czwartkowej sesji intraday. Na kanale Telegram NVT postaram się dziś ten ruch rozegrać zp podanym wejściem.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 20.08
R3 = 13.079
R2 = 13.004
R1 = 12.932
PK = 12.858
S1 = 12.784
S2 = 12.715
S3 = 12.642

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) wyraźnie odbija w górę
Następny artykułKGHM miał 702 mln zł zysku netto, 2 651 mln zł skoryg. EBITDA w I poł. 2020 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here