Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek niemieckiego indeksu zdecydował zejść w kolejnej sesji handlowej
  • DAX spada do zakresu niższego niż jedno z ważniejszych wsparć intraday
  • Obecnie strukturę rynku mamy negatywną dla sesji intraday

DAX poniżej zakresu 15.330 – struktura sprzyja w końcu spadkom

Wczorajsza sesja stała pod znakiem spadków, obsunięcia notowań do zakresu 15.320 punktów, gdy dalej przejmująca Azja pałeczkę pociągnęła ruch dalej. Sentyment rynku nie uległ jakieś dramatycznej zmianie, acz faktycznie można być ostrożniejszym podczas dzisiejszej sesji i obserwować, czy ruch nie zostanie dalej pociągnięty w stronę południa. Na ten moment – jak wynika z punktów kierunkowych dnia – struktura intraday raczej wpada w negatywną niż pozytywną.

Sensownie patrząc na rynek: wraz z wybiciem zakresu 15.330 około wyłamaliśmy sekwencyjny dołek, będący zakresem wspierającym dalszy ruch wzrostowy. Dlatego też patrząc nawet z tej perspektywy – abstrahując od punktów kierunkowych – rynek daje znać, że pozycje long intraday są/mogą być w opałach. W ten sposób podchodząc do dnia rysuje się obraz dzisiejszej sesji.

Mówi on, że dzisiejsza sesja może sprzyjać pozycjom krótkim – w końcu. Dopóki rynek trzyma się poniżej zakresu 15.330 punktów, wszystko może być w spadku. Jeśli faktycznie ustalać cel dla sesji intraday w dolnych partiach indeksu, oszacowałbym zakres 15.130 – 15.090 punktów. Warto jednak po 09:00 szukać odpowiedniego potwierdzenia – nie łapać pozycji na widzi-mi-się.

wykres DAX H1 19.05.2021
DAX H1 19.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 19.05
R3 = 15.637
R2 = 15.537
R1 = 15.435
PK = 15.333
S1 = 15.229
S2 = 15.132
S3 = 15.034

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here