Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


W ostatnich dniach ewidentnie na rynku brakuje czegoś, co sprawiłoby, że indeks ruszy w końcu z kopyta. I nie jest to istotne, czy potwierdzi to, czego oczekuję osobiście, czy też ruszy w przeciwnym kierunku – ważne, aby w końcu ruch był na tyle obiecujący, aby sesje intraday nie sprawiały, że chce się usnąć w trakcie sesji. Na poważnie jednak już mówiąc – niemiecki indeks DAX ograniczył zmienność w ciągu 5-6 sesji, a w tym momencie (po 9-krotnym teście średniej kroczącej SMA50!) wybija zakres ceny uśrednionej oddalając na chwilę lub całkowicie setup spadkowy.

Nie oznacza to oczywiście, że sesja intraday szybko nie zweryfikuje tego podejścia, jednak póki średnia ponownie nie zostanie wybita – wszystkie nadzieje co do swing-short odchodząc na plan dalszy.

wykres DAX H1 16.01.2020
DAX H1 16.01.2020

Z powyższego wykresu widać jednak jeszcze, że baza dla spadków, czyli szczyt 13.470/80 nie został jeszcze wybity. Tak długo, jak nie zostanie – szansa na ponowne zejście poniżej strefy uśrednionej jest relatywnie duża. Nie sztuka przejść średnią na zerowej zmienności, a często też okazuje się, że tego typu przełamania czy przejścia średniej na znikomej zmienności jest szybko negowane. Dlatego jeszcze skupiłbym się nie tyle na kierunkowym handlu a na handlu elastycznym (szukając sygnałów w obie strony, bez stwierdzania konkretnego kierunku).

Zdaje sobie sprawę z tego, że każdy chciałby usłyszeć konkret, dlatego poniżej bardziej to doprecyzuję. Pozycje typu short dla ewentualnego ruchu swing, który tak naprawdę może zostać wygenerowany bardzo szybko (jeśli łaskawie wróci zmienność z początku stycznia) znajdują się w oczekiwaniu pod ostatnim lokalnym wsparciem. Nie często zdarza mi się handlować ze zleceń oczekujących (pending order), jednak to jest jedna z tych chwil, kiedy uważam, że może być warto. 3,2:1 w tym setupie wystarczy, jeśli założymy, że po osiągnięciu 1:1 względem poświęconego ryzyka – pozycje zostaną zabezpieczone.

wykres DAX H1 16.01.2020 - short setup
DAX H1 16.01.2020 – short setup

Dla pozycji typu long z kolei – może wejść wszystko z obecnych stref do momentu wybicia wsparcia, gdzie celem będzie atak ostatniego szczytu. W tym wypadku również schemat wygeneruje 3:1, z tą drobną uwagą, że rękę na pulsie dla pozycji długich trzymać trzeba będzie w momencie zejścia na wsparcie i testu średniej. Brak dalszej wspinaczki wykresu oznaczać musi zabezpieczenie pozycji z wiadomych powodów.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 16.01
R3 = 13.518
R2 = 13.488
R1 = 13.445
P.P = 13.314
S1 = 13.371
S2 = 13.340
S3 = 13.297

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here