Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zakres docelowy dla indeksu ze środy to: R1 / R2
  • Rynek osiągnął rejon PK na poziomie 14.090 pkt
  • Rynek nadal może mieć te sam schemat handlu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Brak zmian na indeksie

Relatywnie spokojna sesja ze środy na czwartek za nami. Nie zmienił się kontekst dnia i nadal ten sam schemat wchodzi w grę, jednak to, że znów zmienność spada a rynek też nie kwapi się na wydostanie ponad istotniejsze zakresy powinno być dla nas przestrogą. Ostrzeżenie to mówi o ryzyku pozostania w zakresie konsolidacji lub innego typu zawężonym zakresie ruchu z późniejszym następstwem jego mocnego przełamania.Na dzisiejszej sesji patrząc przed godziną 7 co się dzieje na wykresie nadal szukałbym pretekstu do dalszego podejścia ale PK ustaliłbym zupełnie inaczej. W sumie w trakcie pisania tego zdania je zmieniłem, ponieważ faktycznie nie odwzorowywały dobrze sytuacji, a przecież poziomy te mają pomagać a nie świecić fejmem na wykresie. Obecnie PK przypada na zakres 13.903/905 i warto będzie potraktować ten zakres jako istotny. Widać, że zachodziła tam reakcja strony popytowej i trzeba by być ignorantem, aby zbagatelizować ten zakres.

wykres DAX H1 26.05.2022
DAX H1 26.05.2022

Rezerwa umowna (zabezpieczenie) powinno być ulokowane w odległości 35 punktów od PK, aby nie dać się wybić w zbyt łatwy sposób. Generalnie zbliżenie do PK dałoby wymierny skutek, ponieważ zmniejszyłoby ryzyko a rozłożyło potencjał docelowy na wyższym zakresie względem ceny. Zatem wiemy już co robić, powodzenia.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Podsumowanie dla sesji

Intraday:
Szansa na główny ruch do południa: Wyjście do zakresu R1. 
Cel dla sesji: 14.140 – 14.220
Potwierdzenie stojące za tezą: Utrzymanie w sekwencji.
Dzisiejsze poziomy PK*: 26.05
R3 = 14.322
R2 = 14.188
R1 = 14.043
PK = 13.903
S1 = 13.780
S2 = 13.655
S3 = 13.530
Swing: 

NED

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDolar zyskuje. Minutes Fed nie zmienia perspektyw dla polityki monetarnej
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) walczy na wsparciu. Notowania oscylują przy 4,30 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here