Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Przedostatnia sesja handlowa na niemieckim indeksie odznaczała się próbą wykonania kontry ze strony byków – choć finalnie, z perspektywy całości przebiegu sesji widzimy, że większość czasu to po prostu konsolidacja. Choć konsolidacja, to jednak ze sporymi zasięgami, ponieważ od strefy S1, która bardzo ładnie broniła przez zdecydowaną większość czasu – do maksymalnego podejścia było tylko lub aż 185 punktów. Jak na konsolidację – bardzo dobry wynik dający sporo możliwości. Zresztą, wiele tych podejść z dolnego ograniczenia było wykorzystanych o czym pisałem na grupie w zagraniach na żywo.

Te artykuły również Cię zainteresują
WYKRES DAX M5 11.10.2018
DAX M5 11.10.2018

Dopiero końcówka handlu – już dawno po zakończeniu właściwej sesji handlowej Europy spowodowała zejście indeksu testując poziom drugiego wsparcia intraday S2. Poza tym – żadnych większych rewelacji nie przewidziano w dniu wczorajszym.

Jeśli chodzi o wczorajsze przewidywania pisałem, że wpierw marzy mi się re-test okolic pivota, następnie dopiero zejście pod poziomy 12.370. “Dzienny PV na poziomie 11.748 może zostać dziś re-testowany pod strategię mean reversion, ponieważ tam mniej więcej przebiegają ważniejsze średnie dobre do re-testu. Z drugiej zaś strony trend wskazuje na cele 11.370“. Dokładnie w tej kolejności mieliśmy podejścia, jednak nie udało się do końca zaliczyć poziomu dziennego Pivota – zabrakło około 40 punktów.

DAX intraday

Dzisiejsza sesja handlowa na DAX rozpoczyna się luką wzrostową na notowaniach ciągłych – o ponad 100 punktów. Statystycznie biorąc pod uwagę ostatnich kilkanaście sesji indeks zawsze dogrywał lukę w ciągu dnia, choć nie zawsze już od razu na sesji europejskiej. Jednak co do samego domykania luki statystyka mówi “tak“. Dlatego dziś jednym z lepszych setupów możliwych do rozegrania byłby ten zaznaczony zielonymi strzałkami.

Wykres DAX M5 12.10.2018 (1)
DAX M5 12.10.2018

Innymi słowy jeszcze re-test poziomu dziennego pivota lub bliskich jego okolic. Potencjał odbicia do górnych ograniczeń jest nadal – jednak to nie oznacza, że tylko pozycje długie są dziś na tapecie i tylko próba long będzie właściwa. Tak długo, jak długo będzie trzymał poziom zaznaczony na wykresie, czyli wczorajszego drugiego dołka przed końcem sesji, tak długo pozycje typu long mają dzisiaj szansę. Prawdę mówiąc – nawet tak długo jak długo dzienny pivot dziś utrzyma wykres jest potencjał wzrostowy, problem tylko z luką, która nachodzi pod tę strefę – dlatego dla wszelkiej jasności podany jest ostatni dołek.

Celami dla pozycji long jest znany nam poziom i zarazem ciągle ten sam – 11.800. Stanowi to sekwencję z ostatniego mocnego urwania, a więc dość istotny poziom z perspektywy handlu intraday. Na dziś najbardziej oczekiwany będzie setup już opisany, ale przerwanie ostatniej linii obroty dla możliwości podejścia – wygeneruje sygnał sell z celem 11.504 i warto mieć to na uwadze.

Również na dziś warto będzie obserwować wolumen oraz składowe indeksu, które na chwilę obecną zdają się być optymistycznie nastawione mimo całego sentymentu panującego na rynku – oraz dużej dozy niepewności związanej z dalej eskalującą wojną handlową oraz nagłym skokiem na indeksie VIX. Pierwsze 30 minut właściwego handlu europejskiego daje informację zwrotną co do kierunku – warto obserwować 6 największych z nich w jakim sposób sytuacja będzie się rozwijać.

Składowe DAX 12.10.2018
Składowe DAX 12.10.2018

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 11.10
R3 = 12.127
R2 = 11.823
R1 = 11.655
P.P = 11.519
S1 = 11.351
S2 = 11.215
S3 = 10.911

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here