Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie była wolna od handlu z powodu święta w Niemczech – a przedwczorajsza sesja wraz ze szczegółowym opisem jej przebiegu oraz rozegrania została opisana w poprzedniej analizie, dlatego dziś bez zbędnych wstępów skupimy się na tym, co może nas czekać w dniu dzisiejszym. Krótko i na temat.

DAX intraday

Dzisiejsza sesja handlowa w pierwszej godzinie handlu oscyluje poniżej środowego zamknięcia, a więc z sentymentem próby dogrania dolnych ograniczeń. Zdecydowanie, ta sesja będzie pod wpływem wsparć i oporów z poprzednich trzech sesji handlowych, czyli poziomów 12.200/185 jako istotne wsparcie intra – pokrywające się mniej więcej z dziennym PV S1, pierwszą strefą oporową na poziomie 12.285/95 wynikającą z utrzymania wykresu podczas poniedziałkowej sesji i re-testu poziomu (podkreślenia istoty) podczas wtorkowej oraz poziom blisko drugiego dziennego oporu PV R2 – 12.345/50. Wymienione strefy powinny dziś odgrywać ważną rolę.

DAX – m5, przegląd ostatnich 3 sesji

Jak więc widać – wykres aktualnie oscyluje pomiędzy ważniejszymi poziomami, nie dając na chwilę obecną okazji do pozycjonowania się. Co prawda poranna wymowa sentymentu wskazywała na negatywny scenariusz, to jednak nie wierzę, aby taki odbył się tak po prostu. Innymi słowy, oczekuje się raczej wpierw re-testu strefy omawianej powyżej, czyli bliskich okolic 12.300 lub poziomu w przypadku nieco większego optymizmu na rynku – 12.350/70, nim finalnie wykres będzie wykonywał większe zwroty ku dołowi. Aby to rozegrać, najlepiej, jakby wykres re-testował jeszcze dzisiejsze low, wówczas dopiero risc ratio będzie na odpowiednim poziomie, lub w przypadku ponownego, bezwzględnego przełamania poziomu dziennego pivota, jako scenariusz zapasowy.

Dla pozycji typu short sytuacja zdaje się dzisiaj przemawiać na korzyść, jednak mimo wszystko, poziom 12.200/185 stanowi istotną strefę wsparcia i trzeba mieć to na uwadze. Jeśli chcieć rozegrać dzisiejszy sentyment panujący od rana – wówczas albo na przełamaniu strefy ze zleceniem oczekującym lub po re-teście poziomu od dołu, lub w przypadku dojścia wykresu pod strefę oczekiwanych dziś poziomów z pozycji long (1 – 12.300 / 2 – 12.370).

V-analiza, DAX, przedział miesiąca

Z profilu wolumenowego na poziomach widać, że są jeszcze strefy bez większego wolumenu. Jak tłumaczyłem, są to strefy, gdzie wykres lub zrobić większy “strzał” ponieważ poziomy zwyczajnie nie były bronione – i nie ma na nich chcących to robić. Strefy te zaznaczone są na zielono – tam może wystąpić większa zmienność. Z kolei poziomy newralgiczne, czyli te, w których odbywa się większa walka na poziomie – zaznaczone są na czerwono. One stanowią istotny wsparcie lub opór wynikający z obrotu na strefie – wsparcie / opór wolumenometry. Warto te poziomy mieć na uwadze.

Na dzisiejszą sesją równie ważną kwestię co same s/r lvls odgrywać będzie wolumen. Jeśli ciężko określić kierunek dla sesji, a sesja oscyluje wokół tych samych poziomów w jedną i drugą stronę – wówczas przydatnym narzędziem będzie obserwacja kiedy wolumen zacznie reagować i przy jakiej strefie. Dziś szczególnie zwracać będę na to uwagę i dawać znać na prowadzonej przeze mnie grupie. Dziś królować zatem będą wytworzone sygnały na sesji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 04.10
R3 = 12.472
R2 = 12.361
R1 = 12.313
P.P = 12.250
S1 = 12.202
S2 = 12.139
S3 = 12.028

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł1,5 bln dolarów – tyle kosztowały wystąpienia szefa Fed
Następny artykułKomentarz walutowy – dobre dane szkodzą złotemu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here