Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nadal te same poziomy odgrywają ważniejszą rolę
  • Rynek może osiągać dalej wyższe zakresy
  • Czekajmy aktualnie na korektę do R1
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

R1 może być przetestowane

Aktualnie znajdujemy się w zakresie pomiędzy strefą R1 a R2 a to oznacza, że niewiele się zmieniło. Nastawienie według mnie nadal ma prawo być wzrostowe, ponieważ żadna negacja w między czasie się nie pojawiła, sekwencja nadal może być pro-wzrostowa. Jedyne co, to dobrze abyśmy cofnęli nieco do zakresu R1 / średniej przebiegającej w tym zakresie i dopiero szukali ewentualnego wejścia. Warto pamiętać, że w dalszym ciągu szukanie potwierdzeń itd. jest ważne.Z profilu wolumenowego z kolei widać dokładnie jak to wygląda. Luki wolumenowe na zakresie 15.410 i 15.300 pokazują, że jeśli rynek zerwie się ze smyczy poniżej tego zakresu, może nasz czekać szybka teleportacja rynku do poziomów 15.220 / 15.130 pkt. Dlatego tak ważnym będzie dalsze szukanie potwierdzeń ruchu, a nie branie ich na ślepo.

wykres Profil wol. DAX 25.10.2021
Profil wol. DAX 25.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Z czysto technicznego punktu widzenia i wykresu H1 baza budowana pod wzrost jest mniej więcej na zakresie 15.510 pkt. jednak zejście kilka punktów niżej nie przekreśli jeszcze takiej struktury. Gorzej jak wybicie będzie sięgało +-35 – 40 punktów. Wszystko powyżej jednak może być w solidnym sygnale long.

wykres DAX H1 25.10.2021
DAX H1 25.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrosty, na dwa przedstawiony schemat.
Cel dla sesji: 15.607 – 15.650.
Potwierdzenie stojące za tezą: Ruch nadal utrzymany przez PK, struktura nadal wzrostowa, brak generowania w międzyczasie negacji ruchu.
Dzisiejsze poziomy PK*: 25.10
R3 = 15.675
R2 = 15.583
R1 = 15.490
PK = 15.400
S1 = 15.310
S2 = 15.217
S3 = 15.124

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPrognoza dla kursu euro. Jak zachowa się EUR/PLN do końca 2021 r.?
Następny artykułKurs euro pozostaje w strefie. EUR/PLN notowane po 4,60 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here