Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks zdołał jednak zamknąć się poniżej zakresu 13.780 punktów
  • Co prawda zakres oporu został znacznie przekroczony, jednak finalnie rynek rozpoczyna kolejną sesję poniżej niego
  • W tym momencie sygnał zostaje wygenerowany

DAX z sygnałem spadkowym typu Swing

Trudno szukać inwestora, tradera czy spekulanta, który nie zna powiedzenia “nie chwal dnia przed zachodem słońca”. Za to analogicznie odwrotnie jest szukać takich, którzy faktycznie są cierpliwi w osądach. W tym momencie niemiecki indeks mimo wszystko jednak zamyka się w poniżej strefy oporu, wskazywanej podczas wczorajszej sesji oraz ostatniego spotkania webinarowego dotyczącego aktualnej sytuacji na indeksie. Co to oznacza? W wolnym przełożeniu, że właśnie zostanie według mnie i mojego podejście generowany konserwatywny sygnał sprzedażowy. Cel dla niemieckiego indeksu określony jest na okolice targetu 13.430 punktów (+-50 pkt rezerwy przy aktualnej zmienności) a strefa dystrybucji to zakres 13.680/780. Zatem 100 punktowa strefa dystrybucji, z SL’em powyżej 13.850 i będzie można próbować zejścia na 300 punktów licząc od środka miejsca do potencjalnej dystrybucji (13.730 pkt średnia).

wykres DAX H1 05.01.2020
DAX H1 05.01.2020

Oczywiście godzina 09:00 do 11:00 powinna dać znać co dalej indeks ma tak naprawdę na celu, dlatego wszelkie kwestie decyzyjne podjęte powinny być o dalszy rozwój sytuacji w godzinach największej zmienności indeksu. Warto nie łapać na przysłowiową pałę pozycji, ponieważ zakres obrony również jest niewybrednie szeroki. Tak czy inaczej, sam będę podejmował próbę złapania ruchu spadkowego w kolejnych dniach po potwierdzeniu ustabilizowania ruchu (braku dalszej presji popytowej).

Tymczasem w kwestii podejścia intraday kontrakt na niemiecki indeks DAX swoje punkty kierunkowe posiada jak niżej. Dobrze będzie szukać shorta dziś w okolicach PK/R1 i stamtąd wejścia w okolice dziennego S2, co jest dla mnie całkiem realnym rozwiązaniem dla sesji. Negacją spadków będzie dla mnie zbyt długie utrzymywanie się powyżej PK, lub wyłamanie R1.

wykres DAX H1 05.01.2020 2
DAX H1 05.01.2020 2

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 05.01
R3 = 13.891
R2 = 13.838
R1 = 13.782
PK = 13.731
S1 = 13.678
S2 = 13.624
S3 = 13.565

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here