Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zbierany rynek dał oczekiwane rezultaty
  • Niewiele brakowało do zakresu R2
  • Dziś nowe PK pokazać mogą co dalej
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kolejne podejście w grze

Rynek wczoraj bardzo dobrze wykorzystał wzrosty, chociaż przez chwilę nie wyglądało to najlepiej, kiedy na początku sesji lekko cofaliśmy w ramach układu korekcyjnego. W tym momencie, post-factum jednak widać, że był to idealny test zakresu wsparcia i wyjście górą. Na ten moment widzimy też, że oscylujemy niewiele poniżej wczorajszych jeszcze PK, a dokładnie zakresu R2 (zabrakło mniej niż 30 pkt do R2).Na dziś ustalone są z kolei nowe punkty kierunkowe dla sesji intraday, aby wycisnąć z indeksu możliwie jak najwięcej. Tak czy inaczej jednak jesteśmy gdzieś w okolicach R1, a nawet ciupkę powyżej tego poziomu, więc warto uważać na ew. cofnięcia do PK i testu tego poziomu wraz z przebiegającą tam średnią SMA55 na wykresie H1.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Także dziś targetem na sesje będą okolice dzisiejszego zakresu R2 z możliwością i uwzględnieniem opcji cofnięcia w ramach korekty. Szansa na wystąpienie zejścia do PK może nie jest 90-cio procentowa, ale przypada na zakres 30 – 40 procent, więc wchodzi w grę jak najbardziej.

wykres DAX H1 14.10.2021
DAX H1 14.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrosty, możliwie i bez korekty.
Cel dla sesji: 15.360 – 15.417 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Struktura wzrostowa, sekwencja wzrostowa, wyjście ponad szczyt z 07.10, utrzymywanie PK.
Dzisiejsze poziomy PK*: 14.10
R3 = 15.462
R2 = 15.368
R1 = 15.275
PK = 15.190
S1 = 15.104
S2 = 15.013
S3 = 14.928

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here