Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wczorajsza sesja miała testować zakres PK i wykazać co dalej
  • Co prawda w punkt rynek go nie przetestował, jednak pokazał słabość
  • Ta z kolei została wykorzystana na głębsze zejście – dziś oczekiwany odwrót

Kontrakty na DAX z potencjalnym odwrotem kierunku

Podczas wczorajszego rozdania rynek zbliżył się do zakresu dziennego PK tak, jak było to opisywane. Co prawda jak wspominałem w punktach skrótowych – nie co do punktu, jednak wyraźnie pokazało to dokładnie to, co miało, czyli słabość rynku. Dalsze wykorzystanie zejścia dało okazję do wyłamania zakresu S1, czyli pierwszego wsparcia intraday.

Na ten moment widzimy jednak, że późniejsze godziny handlu dały wyłamanie ostatniego szczytu oraz pokonanie PK ponownie. Daje to szansę na rozegranie po korekcie dalszych pozycji długich. Nie oszukujmy się – struktura wzrostowa mimo ostatnich dwóch dni spadku nadal jest utrzymywana. Nic tak naprawdę nie zmieniło się przez ostatnie dni prócz normalnej korekty.

wykres DAX H1 22.04.2021
DAX H1 22.04.2021

Dziś zatem polować będę na możliwość ponownego dołączenia się do longów z nieco niższego zakresu – mniej więcej tak, jak zostało to rozrysowane powyżej. Dla mnie to sygnał dla dalszej kontynuacji zależności wzrostowej, chociaż jak zawsze to wszystko rozstrzygnie sam rynek. Nie mi przewidywać przyszłość, a jedynie przygotować się na taką jak powyżej ewentualność.

Dzisiejsze poziomy PK*: 21.04
R3 = 15.500
R2 = 15.407
R1 = 15.316
PK = 15.224
S1 = 15.133
S2 = 15.044
S3 = 14.961

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here