Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks zrywa się podczas wczorajszej sesji ze smyczy
  • Rynek testuje przy tym zakres S1 i szybko odbija z tego zakresu
  • Okazuje się, że powrót ponad PK daje wyjście nad R1

DAX nadal z celem 15.720/760 pkt

Niewiele dziś można powiedzieć na temat samego indeksu. Rynek zszedł wczoraj do S1, wybraniając się co do punktu i wygenerował bardzo szybką kontrę. Tym samym również struktura nadal jest wzrostowa – zważywszy na to, że odbicie sięgnęło zakres R1 i nawet nieco wyższej strefy.

W związku również z powyższym założenie pro-wzrostowe nadal trwa i wydaje mi się, że istnieje bardzo duża szansa na strzelenie zakresu docelowego, czytaj: poziomu 15.720/760 punktów podczas dzisiejszej sesji handlowej. Oznaczałoby to co prawda podejście do zakresu R2 i wyższej strefy – niemniej jednak wydaje się to być zasadne patrząc po samej strukturze rynku.

Handel na krótką według mnie tylko po przełamaniu PK ew. po dotarciu do R2/wyznaczonych poziomów. Ta można by szukać odbicia w ramach klasycznej korekty wcześniejszych wzrostów.

wykres DAX H1 04.06.2021
DAX H1 04.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.06
R3 = 15.786
R2 = 15.706
R1 = 15.625
PK = 15.547
S1 = 15.471
S2 = 15.394
S3 = 15.313

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here